|
Our Media/Results from The California Relays
Our Results
Team Scores
2015 Results - The California RelaysPublished by RunnerSpace.com/HighSchool on Mar 16th 2015, 3:30pm
Website:Click here Licensed to Sports Authority Stadium - Site License
HY-TEK's Meet Manager 3/22/2015 06:56 AM
12th Annual California Relays - 3/20/2015 to 3/21/2015
Presented by VS Athletics
Cerritos College
Results
Girls 100 Meter Dash Large School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
Finals
1 Okeani, Tiffany 10 Los Osos 12.76 12.59 0.9
2 Dorsey, Jordyn 12 Mira Costa 12.74 12.69 0.9
3 Bushnell, Hope 12 Upland 12.95 12.71 0.9
4 Bowden, Lauren 12 South Torran 13.22 12.93 0.9
Girls 200 Meter Dash Large School
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Bradford, Lonsha 12 Elsinore 25.11 24.85Q +0.0 3
2 Onnekikami, Tunika 11 Peninsula 24.91 25.32Q +0.0 6
3 Dailey, Joylyn 12 Culver City 25.80 25.64Q +0.0 4
4 Williams, Kayla 12 Crenshaw 26.00 25.86Q +0.0 2
4 Augustus, Destinee 11 Culver City 26.10 25.86Q 1.1 1
6 Williams, Melanee 12 Millikan 25.85 26.25Q 1.0 5
7 Dorsey, Jordyn 12 Mira Costa 25.12 25.94q +0.0 2
8 Harris, Jaylen 10 Rancho Cucam 26.00 26.23q 1.1 1
9 King, Kiera 10 Wilson (Lb) 25.89 26.35q +0.0 6
10 Mullins, Mirajh 12 Lakewood 26.00 26.37 +0.0 3
11 Chenault, Christina 12 Carondelet 25.17 26.38 1.1 1
12 Elrington, Myan 11 Mira Costa 25.88 26.46 +0.0 6
13 Daye, Chelsea 9 Rancho Cucam 26.20 26.58 +0.0 2
14 Braimah, Yinka 9 Peninsula 26.47 26.67 +0.0 2
15 Young, Jonon 9 Carson 25.51 26.74 +0.0 3
16 Herron, Jaylah 9 Mira Costa 25.90 27.00 +0.0 4
17 Avila, Mia 9 Carondelet 26.71 27.10 1.1 1
18 Lynch, Te'A 10 Rancho Verde 26.30 27.12 1.0 5
19 Billew, Dominique 12 Mayfair 26.30 27.18 +0.0 6
20 Moore, Destiney 11 Lakewood 27.00 27.24 +0.0 6
21 Morrow, Tamia 12 Cabrillo (Lb 25.50 27.25 +0.0 2
22 Mendez, Veronica 11 Culver City 26.40 27.26 +0.0 4
23 Gray, Jazmyn 11 Carter 30.19 27.35 +0.0 3
24 Devine, Lauren 11 Carondelet 26.90 27.57 +0.0 3
25 Williams, Mikayla 11 Cerritos 27.43 27.61 +0.0 2
26 Rhaburn, Dominique 12 Crenshaw 26.50 27.80 1.1 1
27 Chinedu-obi, Chika 10 Rancho Verde 27.74 27.92 +0.0 2
28 Lindsey, Radiance 9 Lakewood 27.00 27.93 1.0 5
29 Wilson-Bigdeloo, Tyra 10 Upland 29.40 28.15 +0.0 6
30 Butler, Brianna 12 Crenshaw 26.30 28.26 +0.0 6
31 Stencil, Cassidy 10 Redlands 28.56 +0.0 3
32 Abdulrahmaan, Aaliyah 11 Mayfair 27.66 28.58 1.1 1
33 Levi, Zion 9 Rancho Verde 26.21 28.59 +0.0 4
34 Morgan, Jaenna 11 Millikan 28.50 28.89 +0.0 4
35 McDade, Cassandra 10 Redlands 28.99 1.1 1
36 Lozano, Jessica 9 Redlands 27.66 29.00 1.1 1
37 Duvenary, Kylah 10 Mayfair 28.70 29.29 1.0 5
38 Cecilia, Burroughs 12 Cabrillo (Lb 27.00 30.34 1.0 5
Girls 200 Meter Dash Large School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Dailey, Joylyn 12 Culver City 25.64 24.84 1.5
2 Onnekikami, Tunika 11 Peninsula 25.32 25.19 1.5
3 Williams, Kayla 12 Crenshaw 25.86 25.75 1.5
4 Augustus, Destinee 11 Culver City 25.86 25.88 1.5
5 Williams, Melanee 12 Millikan 26.25 26.29 1.5
6 Dorsey, Jordyn 12 Mira Costa 25.94 26.35 1.5
7 Harris, Jaylen 10 Rancho Cucam 26.23 26.38 1.5
Girls 400 Meter Dash Large School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Onnekikami, Tunika 11 Peninsula 54.96 56.66 6
2 Willingham, Ashley 11 Los Alamitos 56.99 57.40 6
3 Adolphus, Mikaela 12 Upland 56.02 57.88 6
4 Ruotolo, Julianna 11 Carondelet 57.81 58.79 6
5 Walker, Jaylah 11 La Sierra 57.92 59.37 6
6 Harris, Jaylen 10 Rancho Cucam 59.80 60.02 5
7 Koncki, Ellie 12 Mira Costa 59.11 60.42 5
8 Jones, Emily 10 Mira Costa 59.13 60.97 5
9 Perez, Savanna 12 Carter 61.90 61.49 4
10 McCloud, Devin 10 Carson 58.79 61.59 6
11 Johnson, Brielle 11 Lakewood 62.00 61.69 3
12 Ehiemere, Chine 10 Rancho Verde 58.21 61.78 6
13 Wacker, Amber 12 Culver City 59.10 61.94 6
14 Corner, Madeline 11 Carter 63.70 62.07 2
15 Longmire, Destiny 11 Rancho Verde 58.31 62.46 6
16 Mayberry, Journey 9 Compton 61.00 62.95 5
17 Towner, Dayanah 10 Westchester 60.30 63.37 5
18 Stanley, Rebecca 11 Valencia (V) 62.50 63.41 3
19 Herron, Jaylah 9 Mira Costa 60.70 63.55 5
20 Hill, Angelica 10 Wilson (Lb) 61.60 63.61 4
21 Smith, Johnae 10 Lakewood 61.83 64.08 4
22 Barber, Hollys 11 Lakewood 65.00 64.24 2
23 James, Asijan 12 Compton 62.00 64.28 3
24 Rankins, Samiyah 12 Golden Valle 62.00 64.46 4
25 Riley, Jasmyn 10 Los Osos 60.30 64.50 5
26 ortega, breana 11 South Torran 67.30 64.80 2
27 Dickens, Unique 12 Crenshaw 62.30 65.20 3
28 Rhaburn, Dominique 12 Crenshaw 61.70 65.44 4
29 Lozano, Jessica 9 Redlands 64.70 66.19 2
30 Terrell, Teoni 10 Westchester 62.50 66.55 3
31 Zugasti, Alejandra 11 Peninsula 66.50 67.05 2
32 Walls, Genesis 10 Rancho Verde 62.50 67.26 3
33 Quaid, MacKenzie 12 Redlands 63.00 67.97 3
34 Breech, Kaylee 12 Elsinore 64.90 68.26 2
35 Halley, Alexandrea 11 Westchester 61.00 68.41 4
36 Counts, Kristin 11 La Sierra 68.10 69.13 2
Girls 800 Meter Run Large School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Tinoco, Bianca 11 Golden Valle 2:16.00 2:15.48 2
2 Crowley, Claire 12 Redlands 2:17.30 2:18.63 2
3 Pear, Amelia 12 Valencia (V) 2:19.30 2:20.72 2
4 Pearson, Timera 12 Wilson (Lb) 2:24.60 2:22.47 2
5 Crowley, Allison 12 Redlands 2:27.79 2
6 Quaid, Kaitlin 12 Redlands 2:25.60 2:27.85 2
7 Matthews, Brittani 11 Rancho Cucam 2:29.00 2:29.08 2
8 Nava, Jackie 12 Wilson (Lb) 2:30.16 2
9 Ehiemere, Chine 10 Rancho Verde 2:38.20 2:31.37 1
10 Saiza, Mia 10 Rancho Cucam 2:36.00 2:32.35 1
11 Kissel, Kendall 11 Peninsula 2:29.80 2:36.43 2
12 Gonzalez, Andrea 10 Millikan 2:29.00 2:37.07 2
13 Baker, Mck 12 Lakewood 2:35.00 2:37.83 1
14 Whiterker, Destiny 9 Rancho Verde 2:40.10 2:38.84 1
15 Padilla, Rhina 11 Culver City 2:45.93 2:39.61 1
16 Cuellar, Karina 11 La Sierra 2:47.00 2:40.36 1
17 Hurley, Charli 10 Millikan 2:35.00 2:41.36 2
18 Gonzalez, Adrianna 10 La Sierra 2:49.40 2:41.64 1
19 Capetillo, Alexandria 10 Upland 2:44.90 2:41.73 1
20 Ashley, Amielia 12 Culver City 2:38.00 2:41.84 1
21 Simpson, Megan 11 Upland 2:45.92 2:45.16 1
22 Cercedes, Celeste 11 Culver City 2:40.60 2:46.06 1
23 Stebbings, Emily 11 Mira Costa 2:42.00 2:49.22 1
Girls 1600 Meter Run Large School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Martin, Svetlana 12 Rancho Cucam 5:39.00 5:39.36
2 Heredia, Alysha 11 Lakewood 5:50.00 5:52.67
3 Capetillo, Alexandria 10 Upland 6:01.10 5:57.29
4 Carbajal, Andrea 12 Carter 6:06.30 6:01.71
5 Gonzalez, Adrianna 10 La Sierra 5:57.50 6:03.15
6 Simpson, Megan 11 Upland 6:00.70 6:03.24
7 Lambros, Alexandra 11 Upland 6:12.80 6:04.57
8 Cuellar, Karina 11 La Sierra 5:54.10 6:05.94
9 Ziranda, Justine 10 Silverado 6:18.80 6:17.90
10 New, Kimberly 11 Lakewood 5:45.80 6:20.79
11 Angulo, Karla 11 Carson 6:18.00 6:25.14
12 Dominguez, Stephani 10 La Sierra 6:30.00 6:31.88
13 Franke, Rachel 9 Silverado 6:27.00 6:34.77
14 Ramirez, Rileah 10 Millikan 6:05.00 6:37.26
15 Lopez, Betsy 11 Carson 6:18.00 6:40.59
16 Shipman, Olivia 11 Millikan 6:10.00 7:02.06
17 Sanchez, Audrey 11 Millikan 6:20.00 7:39.74
Girls 100 Meter Hurdles Large School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
1 Washington, Corinne 11 Wilson (Lb) 16.46 16.58 0.1
2 Minix, Jelani 12 Carson 16.49 16.73 0.1
3 Boyle, Tyjai 10 Carson 16.75 17.28 0.1
Girls 300 Meter Hurdles Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Robinson, Shante 10 Mira Costa 42.50 43.17 5
2 Walker, Jaylah 11 La Sierra 43.67 45.44 5
3 Corner, Madeline 11 Carter 51.50 47.83 3
4 Smith, Kennedy 9 Upland 46.80 47.95 5
5 McCloud, Devin 10 Carson 48.26 48.33 4
6 Avina, Avery 11 Carondelet 47.14 48.41 5
7 Boyle, Tyjai 10 Carson 47.48 48.48 5
8 Prince, Tamia 11 Mayfair 44.96 48.51 5
9 Garcia, Nia 11 Culver City 55.95 49.38 1
10 Gray, Mylia 12 Carson 47.49 49.52 5
11 Thompson, Cedrinae 11 Culver City 52.43 50.25 2
12 Marrero, Jasmine 9 Culver City 50.80 50.48 3
13 Long, Brittany 10 South Torran 50.00 50.65 4
14 Otani, Minami 11 Peninsula 50.11 51.06 4
15 Ng, Sasha 12 Mira Costa 51.00 51.31 3
16 Dickens, Unique 12 Crenshaw 46.51 51.68 5
17 Dawes, Kenzie 11 Elsinore 52.14 51.83 3
18 Pelle, Sherrice 12 Millikan 47.80 52.31 4
19 Hooten, Kailyn 11 Mira Costa 50.70 52.68 3
20 Rodriguez, Kayla 10 Los Osos 50.34 53.58 4
21 Walls, Genesis 10 Rancho Verde 50.75 54.06 3
22 Briggs, Amani 11 Lakewood 54.41 54.31 2
23 Clegg, Hadley 10 South Torran 52.50 55.03 2
24 Pendergrass, Allison 11 Elsinore 52.18 55.56 2
25 Everett, Hannah 10 Redlands 51.89 56.92 3
26 Peterson, DaJah 10 Mayfair 55.80 58.90 2
27 Lewis, Selina 11 Elsinore 55.84 60.58 2
28 Renfrow, Christa 10 Lakewood 65.00 61.19 1
Girls 4x100 Meter Relay Large School
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Upland 47.10 47.17q 3
1) Davis, Kierra 11 2) Hicks, Jada 9
3) Esther, Lashay 12 4) Adolphus, Mikaela 12
2 Los Alamitos 48.24 48.39q 1
1) Willingham, Ashley 11 2) Green, Anijah 11
3) Limp, Kenna 12 4) Limp, Sara 12
3 Culver City 50.34 48.50q 1
1) Augustus, Destinee 11 2) Wacker, Amber 12
3) Mendez, Veronica 11 4) Dailey, Joylyn 12
4 Carondelet 48.85 48.58q 1
1) Devine, Lauren 11 2) Chenault, Christina 12
3) Ruotolo, Julianna 11 4) Avina, Avery 11
5 Mira Costa 49.00 49.56q 3
1) Koncki, Ellie 12 2) Dorsey, Jordyn 12
3) Elrington, Myan 11 4) Robinson, Shante 10
6 South Torrance 49.80 49.68q 1
1) Clark, Mikalya 11 2) Bowden, Lauren 12
3) Dear, Mary 12 4) Henry, Alexis 12
7 Rancho Verde 49.21 50.24q 3
1) Lynch, Te'a 10 2) Longmire, Destiny 11
3) Palmer, Alondra 10 4) Levi, Zion 9
8 Crenshaw 49.70 50.40q 1
1) Butler, Brianna 12 2) Williams, Kayla 12
3) Johnson, Candyce 11 4) Rhaburn, Dominique 12
9 Lakewood 50.99 50.45q 3
1) Moore, Destiney 11 2) Mullins, Mirajh 12
3) Lindsey, Radiance 9 4) Smith, Johnae 10
10 Peninsula 50.77 50.69 2
1) Braimah, Yinka 9 2) Onnekikami, Tunika 11
3) Dollinger, Maddie 12 4) Pingel, Kathleen 11
11 Mayfair 54.00 51.71 3
1) Billew, Dominique 12 2) Prince, Tamia 11
3) Abdulrahmaan, Aaliyah 11 4) Dickens, Cassidi 9
12 Wilson (Lb) -ss 50.97 51.97 3
1) King, Tajanique 11 2) Hill, Angelica 10
3) Johnson, Lauryn 10 4) Hill, Miajah 12
13 Westchester 49.00 52.69 2
1) Halley, Alexandrea 11 2) Bailey, Kayla 12
3) Cunnigham, Tania 10 4) Mollet, Ashley 11
14 Cerritos 53.62 52.88 2
1) Nnoli, Ngozi 12 2) Williams, Mikayla 11
3) Udeh, Tobechi 10 4) Castillo, Nicole 12
15 Cabrillo (Lb) 50.00 53.01 3
1) Onwu, Leigh 10 2) Morrow, Tamia 12
3) Buie, Jewel 12 4) Buie, Tyra 11
16 Millikan 53.01 53.30 1
1) Williams, Melanee 12 2) Pelle, Sherrice 12
3) Morgan, Jaenna 11 4) Thomas, Torin 10
17 Elsinore 50.11 53.43 1
1) Bradford, Lonsha 12 2) Boswell, Anastessia 11
3) Harris, Jadyn 9 4) Sumrall, Corby 11
-- Redlands 52.53 DQ 2
1) Jacobs, Karen 10 2) Stencil, Cassidy 10
3) Lozano, Jessica 9 4) Edwards, Alisha 11
Girls 4x100 Meter Relay Large School
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Culver City 48.50 48.50 20
2 Los Alamitos 48.39 48.51 16
3 Mira Costa 49.56 48.79 12
4 Carondelet 48.58 49.13 10
5 Lakewood 50.45 50.82 8
6 Rancho Verde 50.24 50.90 6
7 Crenshaw 50.40 51.08 4
-- Upland 47.17 DQ
Girls 4x200 Meter Relay Large School
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
1 Los Osos 1:43.08 1:42.79 20
2 Carondelet 1:48.40 1:47.18 16
3 Wilson (Lb) -ss 1:45.83 1:47.23 12
4 Rancho Cucamonga 1:47.47 1:47.52 10
5 Crenshaw 1:48.13 1:47.91 8
6 South Torrance 1:45.60 1:49.05 6
Girls 4x400 Meter Relay Large School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Carondelet 3:54.30 3:57.73 3 20
1) Ruotolo, Julianna 11 2) Chenault, Christina 12
3) Biczo, Elle 10 4) Avina, Avery 11
2 Mira Costa 3:56.00 3:58.76 3 16
1) Jones, Emily 10 2) Elrington, Myan 11
3) Koncki, Ellie 12 4) Robinson, Shante 10
3 Upland 3:56.00 4:00.46 3 12
1) Bushnell, Hope 12 2) Hicks, Jada 9
3) Adolphus, Mikaela 12 4) Davis, Kierra 11
4 Rancho Verde 4:07.10 4:04.34 3 10
1) Palmer, Alondra 10 2) Ehiemere, Chine 10
3) Whiterker, Destiny 9 4) Longmire, Destiny 11
5 Redlands 4:06.30 4:05.00 3 8
1) Jacobs, Karen 10 2) Crowley, Claire 12
3) Crowley, Allison 12 4) Webster, Juanita 12
6 South Torrance 4:25.90 4:08.92 2 6
1) Clark, Mikalya 11 2) Bowden, Lauren 12
3) Henry, Alexis 12 4) Pereira, Laura 10
7 Lakewood 4:29.00 4:11.17 2 4
1) Johnson, Brielle 11 2) Moore, Destiney 11
3) Mullins, Mirajh 12 4) Smith, Johnae 10
8 Wilson (Lb) -ss 4:10.00 4:13.69 3 2
1) Washington, Corinne 11 2) Soto, Guadalupe 12
3) Pearson, Timera 12 4) Hill, Angelica 10
9 Westchester 4:17.00 4:17.42 2 1
1) Johnson, Paije 12 2) Halley, Alexandrea 11
3) Terrell, Teoni 10 4) Towner, Dayanah 10
10 Mayfair 4:15.00 4:19.83 2
1) Billew, Dominique 12 2) Prince, Tamia 11
3) Dudley, Sydairee 9 4) Clark, Amber 12
11 Millikan 4:10.00 4:30.39 3
1) Gonzalez, Andrea 10 2) Williams, Melanee 12
3) Morgan, Jaenna 11 4) Pelle, Sherrice 12
12 Elsinore 4:13.00 4:30.46 2
1) Bradford, Lonsha 12 2) May, Ashley 11
3) Boswell, Anastessia 11 4) Ramos, Valeria 11
Girls 4x800 Meter Relay Large School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Redlands 9:33.30 9:39.60 20
1) Quaid, Kaitlin 12 2) Swanson, Isabelle 9
3) Crowley, Claire 12 4) Jacobs, Karen 10
2 Mira Costa 9:48.00 9:52.30 16
1) Gregson-Williams, Jessica 10 2) Brunstein, Natasha 12
3) Tofler, Leora 12 4) Lovekin, Emily 11
3 Lakewood 10:30.00 10:24.80 12
1) Johnson, Brielle 11 2) Heredia, Alysha 11
3) Baker, Mck 12 4) Christensen, Savannah 12
4 Valencia (V) 9:58.90 10:35.54 10
1) Zacky, Gabrielle 12 2) Higdon, Alyssa 11
3) Marroquin, Andrea 11 4) Walker, Kristen 9
5 Elsinore 11:05.00 10:38.27 8
1) May, Ashley 11 2) Schmidt, Bernie 11
3) Angle, Jaclyn 10 4) Ramos, Valeria 11
6 Mayfair 11:05.00 10:39.66 6
1) Springer, Taylor 11 2) Diaz, Destiny 11
3) Wilkerson, Bailee 11 4) Rouse, Heidi 11
7 Peninsula 10:00.00 10:44.94 4
1) Kissel, Kendall 11 2) Verendia, Camille 12
3) Judge, Lily 10 4) Liu, Natalie 10
8 Culver City 10:21.00 10:48.64 2
1) Padilla, Rhina 11 2) Heuveline, Orane 11
3) Ashley, Amielia 12 4) Cercedes, Celeste 11
9 Millikan 10:30.00 11:01.91 1
1) Gonzalez, Andrea 10 2) Teo, Karla 11
3) Hurley, Charli 10 4) Satala-Farias, Isabel 11
10 La Sierra 12:00.00 11:04.86
1) Cuellar, Karina 11 2) Dominguez, Stephani 10
3) Counts, Kristin 11 4) Gonzalez, Adrianna 10
Girls 4x1600 Meter Relay Large School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Mira Costa 21:30.00 21:34.52 20
1) Brunstein, Natasha 12 2) Chittenden, Elizabeth 10
3) Gregson-Williams, Jessica 10 4) Tofler, Leora 12
2 Rancho Cucamonga 22:30.00 22:37.88 16
1) Baily, Brittany 12 2) Magana, Victoria 11
3) Martin, Svetlana 12 4) Ortega, Marlene 12
3 Valencia (V) 23:22.20 23:01.38 12
1) Zacky, Gabrielle 12 2) Higdon, Alyssa 11
3) Marroquin, Andrea 11 4) Walker, Kristen 9
4 Redlands 23:33.00 23:29.38 10
1) Aguilar, Katherine 10 2) Swanson, Isabelle 9
3) Zabaleta, Katleyn 9 4) Benavides, Alyssa 10
5 Elsinore 23:24.00 23:30.80 8
1) Robinson, Risa 10 2) Flores, Alondra 11
3) May, Ashley 11 4) Schmidt, Bernie 11
6 Mayfair 25:05.00 24:28.46 6
1) Diaz, Destiny 11 2) Springer, Taylor 11
3) Wilkerson, Bailee 11 4) Alejos, Jalyssa 10
Girls High Jump Large School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Daniel, Skyler 12 Upland 5-08.00 5-08.00 1.72m
2 Edwards, Alisha 11 Redlands 5-08.00 5-06.00 1.67m
3 Given, Kallie 10 Los Alamitos 5-02.00 5-02.00 1.57m
4 McVickar, Tammy 12 Peninsula 5-07.00 5-00.00 1.52m
5 McDermott, Javany 11 Redlands 5-02.00 J5-00.00 1.52m
6 Minix, Jelani 12 Carson 5-02.00 J5-00.00 1.52m
7 Ruotolo, Julianna 11 Carondelet 5-04.00 J5-00.00 1.52m
8 McMahan, Reilly 9 Los Alamitos 5-00.00 J5-00.00 1.52m
9 Al-Uqdah, Yasmine 12 Mira Costa 5-02.00 4-10.00 1.47m
10 Faubert, Alexa 11 Mira Costa 5-00.00 4-08.00 1.42m
10 Riley, Jasmyn 10 Los Osos 5-01.00 4-08.00 1.42m
10 Coates, Veronica 10 Carson 5-00.00 4-08.00 1.42m
10 Ramirez, Rileah 10 Millikan 5-02.00 4-08.00 1.42m
10 Bernardo, Emily 11 South Torran 4-06.00 4-08.00 1.42m
15 Washington, Mikayla 10 Cerritos 4-06.00 4-06.00 1.37m
15 Nevarez, Nicole 9 Los Osos 5-00.00 4-06.00 1.37m
15 Sumrall, Corby 11 Elsinore 5-00.00 4-06.00 1.37m
15 Biczo, Elle 10 Carondelet 4-06.00 4-06.00 1.37m
-- Pendergrass, Allison 11 Elsinore 4-04.00 NH
-- Willems, Kelsey 10 Elsinore 4-10.00 NH
-- Som, Jasmine 9 Cerritos 4-08.00 NH
-- Briggs, Amani 11 Lakewood 4-02.00 NH
Girls Pole Vault Large School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Ahrens, Jacqueline 10 Peninsula 9-06.00 9-06.00 2.89m
2 Barone, Claire 10 Mira Costa 9-00.00 9-00.00 2.74m
3 Saski, Karin 10 South Torran 8-06.00 8-06.00 2.59m
4 Clark, Amber 12 Mayfair 9-06.00 J8-06.00 2.59m
5 Tan, Emily 12 Mira Costa 9-00.00 J8-06.00 2.59m
6 Franco, Jessica 12 Mira Costa 9-00.00 8-00.00 2.43m
7 Cotner, Lilly 9 South Torran 8-06.00 J8-00.00 2.43m
8 Katsouridis, Athena 10 South Torran 7-06.00 7-06.00 2.28m
9 Lefritz, Julia 10 Peninsula 7-06.00 J7-06.00 2.28m
-- Howard, Cynthia 10 Wilson (Lb) 9-00.00 NH
-- King, Tajanique 11 Wilson (Lb) 9-00.00 NH
Girls Long Jump Large School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Williams, Melanee 12 Millikan 18-08.25 18-04.50 +0.0 5.60m
2 Webster, Juanita 12 Redlands 17-08.00 18-04.00 +0.0 5.58m
3 Longmire, Destiny 11 Rancho Verde 17-09.00 17-09.25 +0.0 5.41m
4 Young, Jonon 9 Carson 17-09.00 17-01.75 +0.0 5.22m
5 Braimah, Yinka 9 Peninsula 13-01.00 16-10.50 +0.0 5.14m
6 Daniel, Skyler 12 Upland 17-02.00 16-07.25 +0.0 5.06m
7 Iriafen, Abi 11 Los Osos 16-10.00 15-11.50 +0.0 4.86m
8 King, Kiera 10 Wilson (Lb) 17-02.00 15-09.25 +0.0 4.80m
8 Hubbard, Hannah 10 Lakewood 15-11.00 15-09.25 +0.0 4.80m
10 Bogan, Deja 11 Los Osos 16-01.00 15-07.50 +0.0 4.76m
11 Garcia, Nia 11 Culver City 16-06.00 15-05.50 +0.0 4.71m
12 Brown, Dy'nesti 12 Bakersfield 16-05.00 15-02.25 +0.0 4.62m
13 Golden, Isis 11 Culver City 16-04.00 15-00.75 +0.0 4.59m
14 Som, Jasmine 9 Cerritos 14-06.00 14-09.25 +0.0 4.50m
15 Mollet, Ashley 11 Westchester 15-08.00 14-09.00 +0.0 4.49m
16 Rollins, Ymani 10 Rancho Verde 15-06.00 14-08.25 +0.0 4.47m
17 Robinson, Harley 10 Culver City 16-06.00 14-07.50 +0.0 4.45m
18 Faubert, Alexa 11 Mira Costa 14-00.00 14-06.00 +0.0 4.41m
19 Daniels, Kaiya 10 Rancho Verde 15-08.00 14-04.50 +0.0 4.38m
20 Breech, Kaylee 12 Elsinore 14-04.00 14-03.25 +0.0 4.34m
21 Sumrall, Corby 11 Elsinore 15-01.00 14-00.00 +0.0 4.26m
22 Willems, Kelsey 10 Elsinore 14-00.00 13-11.50 +0.0 4.25m
23 Tate, Cassidy 9 Lakewood 14-06.00 13-08.75 +0.0 4.18m
24 Buie, Tyra 11 Cabrillo (Lb 17-00.00 13-08.50 +0.0 4.17m
25 Fernandez, Shelby 11 South Torran 13-01.00 12-11.75 +0.0 3.95m
26 Renfrow, Christa 10 Lakewood 13-07.00 12-07.50 +0.0 3.84m
27 Jones, Ta'Mijia 9 Westchester 14-00.00 12-07.25 +0.0 3.84m
28 Kim, Caroline 10 Peninsula 12-02.00 12-05.25 +0.0 3.79m
-- Smith, Kennedy 9 Upland 17-03.00 ND NWI
Girls Triple Jump Large School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Chenault, Christina 12 Carondelet 40-01.00 37-05.50 NWI 11.41m
2 Washington, Crystal 10 Carson 36-08.00 35-07.00 NWI 10.84m
3 Elrington, Myan 11 Mira Costa 29-00.00 34-06.50 NWI 10.52m
4 Minix, Jelani 12 Carson 36-09.00 33-10.25 NWI 10.31m
5 Walker, Jalyn 9 Carson 35-11.00 33-08.00 NWI 10.26m
6 Wodall, tiya 11 Rancho Verde 30-05.00 32-11.00 NWI 10.03m
7 Al-Uqdah, Yasmine 12 Mira Costa 34-00.00 32-08.00 NWI 9.95m
8 Rollins, Ymani 10 Rancho Verde 31-04.00 32-04.50 NWI 9.86m
9 Hood, Ciera 12 Carson 31-07.50 NWI 9.63m
9 Fukuda, Michelle 12 Los Alamitos 32-10.00 31-07.50 NWI 9.63m
11 Sumrall, Corby 11 Elsinore 30-06.00 31-03.50 NWI 9.53m
12 Garcia, Nia 11 Culver City 34-04.00 30-04.50 NWI 9.25m
13 Torres, Alexi 10 Elsinore 30-00.00 30-04.00 NWI 9.24m
14 Golden, Isis 11 Culver City 34-01.00 29-10.00 NWI 9.09m
15 Kim, Caroline 10 Peninsula 28-07.50 29-09.00 NWI 9.06m
16 Rollins, Kia 11 Rancho Verde 30-01.00 29-08.50 NWI 9.05m
17 Robinson, Harley 10 Culver City 34-00.00 29-06.25 NWI 8.99m
18 Willems, Kelsey 10 Elsinore 28-06.00 29-00.50 NWI 8.85m
19 Mendoza, Katelyn 10 Redlands 28-02.00 27-03.00 NWI 8.30m
20 Fernandez, Shelby 11 South Torran 26-11.00 26-11.00 NWI 8.20m
21 Castellanos, Cassandra 10 Redlands 27-04.75 26-10.50 NWI 8.19m
Girls Shot Put Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Harris, Nikela 12 Golden Valle 41-07.00 40-09.00 12.42m
2 Caneles, Frances 12 Millikan 34-00.00 34-09.00 10.59m
3 Dailey, Angel 11 Silverado 34-11.00 34-07.00 10.54m
4 Tyrell, Pendora 10 Silverado 33-05.00 34-03.00 10.43m
5 Alailefaleula, Nanati 10 Millikan 32-00.00 34-02.00 10.41m
6 Hill, Brooklyn 9 Los Osos 30-10.75 33-05.00 10.18m
7 Anumba, Ashley 10 Los Osos 35-06.00 33-02.00 10.10m
8 Brown, Me'Lani 10 Golden Valle 35-09.00 32-02.00 9.80m
9 Levi, Zion 9 Rancho Verde 30-08.00 31-09.00 9.67m
10 Proctor, Andrea 11 Rancho Cucam 29-00.00 31-01.00 9.47m
11 Cervantes, Alyssa 11 Lakewood 34-04.00 30-09.00 9.37m
12 Buie, Jewel 12 Cabrillo (Lb 34-00.00 30-08.00 9.34m
13 Pahulu, Sisilia 12 Upland 27-07.00 30-06.00 9.29m
13 Langi, Neivi 11 Upland 28-04.00 30-06.00 9.29m
15 Cooper, Jerrin 9 Lakewood 32-09.00 30-04.00 9.24m
16 Lee-Gray, Caira 12 Silverado 29-10.00 9.09m
17 Williams, Madison 9 Elsinore 29-05.00 29-06.00 8.99m
18 Henson, Jaila 11 Rancho Verde 32-05.00 29-02.00 8.89m
19 Jordan, Jade 10 Valencia (V) 30-01.00 29-00.00 8.83m
20 Camarena, Jessica 12 Upland 26-06.50 28-10.00 8.78m
21 Phillips, Daria 12 Golden Valle 28-08.00 28-01.00 8.55m
22 Young, Catie 11 Los Osos 26-09.00 28-00.00 8.53m
23 Sanchez, Jillian 10 Redlands 28-08.25 27-10.00 8.48m
24 Gilkey, Mikaela 10 Valencia (V) 29-10.00 27-04.00 8.33m
25 Bohay, Larissa 12 Lakewood 27-07.00 27-02.00 8.28m
26 Onnekikami, Temishi 10 Peninsula 25-00.00 26-10.00 8.17m
27 Tabatabai, Taraneh 12 La Sierra 41-00.00 26-02.00 7.97m
28 Maxell, Kamry 12 La Sierra 30-04.50 25-08.00 7.82m
29 Johnson, Taylor 12 Elsinore 29-09.00 24-04.00 7.41m
30 Morris, Maclairyn 11 Rancho Cucam 28-00.00 21-10.00 6.65m
31 Hanna, Ashley 11 South Torran 22-10.50 21-04.00 6.50m
32 Torres, Cynthia 12 Redlands 28-00.00 21-01.00 6.42m
33 Baeza, Niumma 11 Culver City 24-00.00 19-08.00 5.99m
34 Ramirez, Vanessa 11 Rancho Cucam 27-01.00 17-07.00 5.35m
Girls Discus Throw Large School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Pillsbury, Audrey 12 Peninsula 135-00 123-03 37.56m
2 Anumba, Ashley 10 Los Osos 121-02 116-08 35.56m
3 Caneles, Frances 12 Millikan 114-00 115-07 35.22m
4 Harris, Nikela 12 Golden Valle 109-02 108-01 32.94m
5 Sprague, Kori 11 Elsinore 98-05 99-10 30.42m
6 Tabatabai, Taraneh 12 La Sierra 98-00 98-05 29.99m
7 Camarena, Jessica 12 Upland 85-03 94-05 28.77m
8 Johnson, Taylor 12 Elsinore 72-00 93-03 28.42m
9 Cabrera, Melissa 11 Lakewood 97-05 93-00 28.34m
10 Dailey, Angel 11 Silverado 100-04 91-04 27.83m
11 Henson, Jaila 11 Rancho Verde 111-06 91-02 27.78m
12 Alailefaleula, Nanati 10 Millikan 92-00 90-00 27.43m
13 Brown, Me'Lani 10 Golden Valle 82-00 89-06 27.27m
14 Tyrell, Pendora 10 Silverado 91-10 89-00 27.12m
15 Sanchez, Jillian 10 Redlands 97-00 85-03 25.98m
16 Sanchez, Aaliyah 11 Redlands 90-00 83-10 25.55m
17 Gilkey, Mikaela 10 Valencia (V) 87-02 82-08 25.19m
18 Langi, Neivi 11 Upland 83-05 80-11 24.66m
19 Abrajan, Melinda 11 Lakewood 97-05 80-08 24.58m
20 Garcia, Sara 12 Valencia (V) 86-00 79-04 24.18m
21 Pahulu, Sisilia 12 Upland 78-10 75-11 23.13m
22 Maxell, Kamry 12 La Sierra 92-03 74-04 22.65m
23 Lee-Gray, Caira 12 Silverado 74-03 22.63m
24 Paredes, Venizia 11 South Torran 69-08.25 72-09 22.17m
25 Phillips, Daria 12 Golden Valle 87-03 71-07 21.81m
26 Jordan, Jade 10 Valencia (V) 67-07 69-02 21.08m
27 Gibson, Kelly 10 South Torran 87-03.50 68-03 20.80m
28 Arreola, Kimberly 11 Lakewood 76-08 66-06 20.26m
29 Williams, Madison 9 Elsinore 85-02 66-03 20.19m
30 Sotoodeh, Rozan 11 Peninsula 64-05 63-04 19.30m
31 Baeza, Niumma 11 Culver City 48-00 60-03 18.36m
32 Young, Catie 11 Los Osos 80-01 56-04 17.17m
33 Diaz, Natalie 11 Rancho Cucam 80-00 55-04 16.86m
34 Gaytan, Marina 12 Redlands 72-08 53-11 16.43m
-- Hanna, Ashley 11 South Torran 50-08.50 ND
-- Ortega, Beatrice 12 La Sierra 95-00 ND
-- Proctor, Andrea 11 Rancho Cucam 98-00 ND
-- Morris, Maclairyn 11 Rancho Cucam 89-09 ND
Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Wilson (Lb) -ss 51.43 51.70Q 3
1) Anderson, TrayAnna 9 2) Gilbert, Malaysia 10
3) Pearson, Jayne 9 4) Williams, Aielle 10
2 Inglewood 51.83 52.47Q 1
1) Brown, BreAnna 10 2) Ford, Nicole 10
3) Nettles, Tajanae 9 4) Robertson, Alexis 10
3 Carter 50.53 52.59Q 2
1) Gill, Dejanee 10 2) Smith, Morgan 10
3) Murray, Angelique 9 4) Reece, A'Nysti 9
4 Gahr 52.57 52.81Q 2
1) Smith, Desirae 9 2) Cano, Jasmin 10
3) Murdock, Tamar 9 4) Thomas, Kayla 9
5 Mira Costa 53.00 52.86Q 1
1) Natole, Natalie 10 2) Chute, Alicia 9
3) Ealy, Samantha 9 4) Graves, Aaliyah 9
6 Culver City 52.88 53.35Q 3
1) Roberts, Madisen 10 2) Ashley, Yasmin Randa 10
3) Paxton, Aja 9 4) Lebron, Mara 10
7 Millikan 53.01 52.92q 1
1) Wilson, Nadiri 9 2) McGehee, Chudney 9
3) Gordon, Imani 10 4) Mack, Kiairra 9
8 Carson 53.80 53.30q 2
1) Bell, Daila 9 2) Gavin, Kaira 10
3) Green, Raven 10 4) Cannon, Zade 9
9 South Torrance 52.00 53.61q 1
1) Hudson, Lacie 10 2) Egan, Emily 10
3) Smith, Andrena 10 4) Harris, Taylor 10
10 Los Osos 53.34 53.87 3
1) Smith, Nadera 10 2) Pointer, Aahvion 10
3) Riley, Kennedy 9 4) Connelly, Eugenia 10
11 Compton 52.00 54.09 3
1) Moore, Armani 9 2) Stovall, Ajan 9
3) Mitchell, Olivia 10 4) Johnson, Breneisha 10
12 Palos Verdes 58.65 55.01 2
1) Malone, Claire 9 2) Berger, Regan 9
3) Yarymovych, Ana 9 4) Winnaman, Morgan 9
13 Lakewood 56.00 55.20 3
1) Purnell, Cheyenne 9 2) Johnson, Starr 10
3) Peterson, Kaylah 10 4) Bradley, Destiny 10
14 Elsinore 56.92 55.87 2
1) Hodges, Jenna 9 2) Galloway, Courtney 10
3) Tarabishi, Kamela 10 4) Kennedy, Courtnee 10
15 Peninsula 55.20 57.91 1
1) Harnois, Sabrina 10 2) Yen, Lauren 10
3) Sedillos, Abigail 9 4) Cherry, Danielle 9
16 Beverly Hills 55.10 61.56 3
1) Araullo, Cheyanne 9 2) Araullo, Julianne 9
3) Asla, Taylor 9 4) Soroudi, Lauren 9
Girls 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Carter 52.59 50.86 20
2 Wilson (Lb) -ss 51.70 51.91 16
3 Inglewood 52.47 52.20 12
4 Millikan 52.92 52.28 10
5 Mira Costa 52.86 52.61 8
6 Culver City 53.35 52.88 6
7 Gahr 52.81 52.99 4
Girls 4x200 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
1 Carter 1:49.20 1:48.45 20
2 Wilson (Lb) -ss 1:47.81 1:48.77 16
3 Carson 1:54.12 1:48.79 12
4 Millikan 1:51.47 1:49.69 10
5 Inglewood 1:49.30 1:50.36 8
6 Mira Costa 1:51.13 1:51.01 6
7 Los Osos 1:52.13 1:51.10 4
8 South Torrance 1:55.15 1:54.11 2
Girls 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Carson 4:19.00 4:14.00 2 20
1) Bell, Daila 9 2) Cannon, Zade 9
3) Gavin, Kaira 10 4) Green, Raven 10
2 Wilson (Lb) -ss 4:20.70 4:15.79 2 16
1) Pearson, Jayne 9 2) Fraga, Sami 10
3) Coffman, Noel 10 4) Williams, Aielle 10
3 Millikan 4:20.00 4:16.24 2 12
1) Wilson, Nadiri 9 2) McGehee, Chudney 9
3) Gordon, Imani 10 4) Mack, Kiairra 9
4 Gahr 4:41.90 4:22.97 2 10
1) Ford, Madison 9 2) Cano, Jasmin 10
3) Okpara, Eruchi 9 4) Dixion, Jacquiline 9
5 Los Osos 4:12.70 4:23.99 2 8
1) Smith, Nadera 10 2) Pointer, Aahvion 10
3) Riley, Kennedy 9 4) Connelly, Eugenia 10
6 Lakewood 4:35.50 4:26.32 2 6
1) Gainz, Taylor 10 2) Fernandez, Giselle 10
3) Knox, Azaria 10 4) Knox, Davieonna 9
7 Culver City 4:52.40 4:29.67 1 4
1) Morris, Angel 9 2) Lebron, Mara 10
3) Ashley, Yasmin Randa 10 4) Hermosillo, Kathy 10
8 Inglewood 4:25.60 4:32.36 2 2
1) Williams, Eyani 9 2) Nettles, Tajanae 9
3) Brown, BreAnna 10 4) Moret, Angel 10
9 South Torrance 4:57.30 4:33.51 1 1
1) Abraham, Preethy 9 2) Murhadzhir, Anna 9
3) Harris, Jnaomi 10 4) Moore, Aspen 9
10 Elsinore 4:38.00 4:35.85 2
1) Hodges, Jenna 9 2) Tarabishi, Kamela 10
3) Kennedy, Courtnee 10 4) Galloway, Courtney 10
11 Carter 4:46.50 4:37.53 1
1) Alvarez, Gisselle 10 2) Medina, Teresa 10
3) Green, Mya 9 4) Reece, A'Nysti 9
Girls 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Los Alamitos 10:40.00 10:41.06 20
1) Falsken, Delaney 9 2) Bliss, Annie 9
3) Craig, Sophia 9 4) Carr, Aspynn 10
2 Wilson (Lb) -ss 10:30.10 10:46.55 16
1) Fraga, Sami 10 2) Raby, Daria 9
3) Nickens, Nicole 9 4) Uriarte, Destiny 10
3 Lakewood 11:30.00 10:52.60 12
1) Gainz, Taylor 10 2) Fernandez, Giselle 10
3) Nguyen, Melanie 9 4) Alvarado, Nathaly 9
4 Gahr 10:50.90 10:53.26 10
1) Lizzaraga, Maria 10 2) Cervantes, Isabel 9
3) Neves, Savannah 10 4) Sarabia, Jennifer 10
5 El Segundo 11:35.00 10:54.93 8
1) Bordieri, Makalea 9 2) Bordieri, Sonrisa 10
3) Dargis, Paule 9 4) Hoffman, Grace 9
6 Palos Verdes 11:00.00 10:54.98 6
1) Babros, Madeline 9 2) Polischeck, Olivia 10
3) Decker, Christine 10 4) Waddell, Mary 10
7 Mira Costa 10:50.00 10:57.13 4
1) Lauson, Grace 9 2) Vialpando, Sofia 9
3) Martinez, Cara 9 4) Murray, Eliza 10
8 Valencia (V) 10:55.30 10:58.46 2
1) Williams, Claire 10 2) Yohannes, Leah 10
3) Tabia, Kristen 10 4) Agnes, Shannon 10
9 Beverly Hills 10:46.00 11:29.64 1
1) Wolchin, Sarah 10 2) Dveirin, Natasha 9
3) Dveirin, Jillian 10 4) Sedacca, Alexis 10
10 Elsinore 12:08.00 11:34.14
1) Arbaugh, Ketzaly 9 2) Hall, Mia 10
3) Howell, Gwen 10 4) Robinson, Risa 10
11 Peninsula 12:00.00 11:34.35
1) Verendia, Kathleen 9 2) Warner, Kristin 9
3) O'Hara, Erin 10 4) Bark, Emily 10
12 Culver City 10:14.00 11:49.45
1) Hermosillo, Kathy 10 2) Murguia, Katya 10
3) Jaramillo, Amanda 10 4) Navar, Lizbeth 9
13 La Sierra 12:00.00 11:53.05
1) Cobian, Emelie 10 2) Lim, Tiffany 10
3) Garcia, Fatima 9 4) Zuniga, Haley 9
14 Redlands 10:35.00 12:30.04
1) Lang, Maya 10 2) Baker, Katherine 10
3) Jolley, Sydney 10 4) Benavides, Gabriella 9
15 Cabrillo (Lb) 13:58.56
1) Herrera, Marisol 9 2) Isis, Lansing Tadic 9
3) Monroy, Arriana 9 4) Tidewell, Milleon 9
Girls Distance Medley Frosh/Soph
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Los Alamitos 13:20.00 13:33.90 20
1) Lamb, Megan 10 2) Ledgard, Bronsyn 9
3) Sanacore, Delaney 9 4) Fitzgerald, Lauren 10
2 Mira Costa 14:15.00 13:50.47 16
1) Lovekin, Kate 9 2) Vialpando, Sofia 9
3) Murray, Eliza 10 4) Barrera, Yasmeen 9
3 Gahr 14:26.00 13:52.89 12
1) Sarabia, Jennifer 10 2) Savandra, Shania 10
3) Cervantes, Isabel 9 4) Lizzaraga, Maria 10
4 Wilson (Lb) -ss 13:49.00 13:57.29 10
1) Raby, Daria 9 2) Fraga, Sami 10
3) Gatmaitan, Kayla 10 4) Uriarte, Destiny 10
5 El Segundo 13:45.00 14:02.33 8
1) Strong, Kasey 10 2) Seversen, Laura 10
3) Porat, Gabariella 9 4) Hoffman, Grace 9
6 Palos Verdes 14:10.00 14:07.25 6
1) Polischeck, Olivia 10 2) Escobar, Jessica 10
3) Escobar, Ellie 10 4) Babros, Madeline 9
7 Peninsula 14:15.00 14:35.07 4
1) Aguirre, Reyna 9 2) Kalatar, Sara 9
3) Lee, Alice 9 4) Castro, Leslie 9
8 Lakewood 15:00.00 14:45.97 2
1) Milliet, Aiyanna 9 2) Nguyen, Melanie 9
3) Steele, Cassidy 10 4) Alvarado, Nathaly 9
9 Millikan 15:20.00 14:57.63 1
1) Palacios, Eva 9 2) Parsons, Emma 9
3) Quirarte, Astrid 9 4) Pineda, Melanie 9
10 Ocean View 15:30.00 14:58.56
1) Yoselyn, Cruz 9 2) Takasuka, Hannah 9
3) Monnette, Kayla 9 4) Smith, Romie 9
11 La Sierra 15:05.01
12 Elsinore 18:40.00 15:15.52
1) Robinson, Risa 10 2) Hall, Mia 10
3) Arbaugh, Ketzaly 9 4) Howell, Gwen 10
13 Cerritos 14:31.90 15:20.93
1) Guzman, Jillian 10 2) Castellanos, Marina 9
3) Vitug, Cailey 10 4) Nakamura, Tracey 9
14 Beverly Hills 15:15.00 15:24.79
1) Sedacca, Alexis 10 2) Famininy, Dorrin 10
3) Wolchin, Sarah 10 4) Miller, Sofia 10
Girls 100 Meter Dash Small School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Story, Meka 12 Gahr 12.72 12.63 1.7
2 Franklin, Briana 9 Alemany 12.85 12.87 1.7
3 Stiverson, Tayler 12 Alemany 13.26 13.02 1.7
4 Tyler, Emage 12 Morningside 13.11 13.14 1.7
5 Whaley, Chavonne 12 Gahr 13.96 13.35 1.7
6 Reinhardt, Tess 10 Beverly Hill 13.65 13.42 1.7
7 Williams, Zakiyyah 12 Morningside 13.69 13.68 1.7
8 Johnson, Amber 11 Inglewood 13.69 14.06 1.7
-- Byers, Alayah 12 Alemany 12.68 DNF 1.7
Girls 200 Meter Dash Small School
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Byers, Alayah 12 Alemany 26.20 26.15Q NWI 2
2 Stiverson, Tayler 12 Alemany 26.98 26.51Q NWI 3
3 Franklin, Briana 9 Alemany 27.90 27.33Q NWI 1
4 Kravtsov, Morgan 11 Centennial H 26.98 27.10Q NWI 3
5 Elyse, Sharp 10 Muir 27.09 27.29Q NWI 2
6 Smith, Sarah 9 Beverly Hill 26.70 27.45Q NWI 1
7 Vega, Leilany 11 Gahr 27.80 27.31q NWI 2
8 Wilbanks, Sydney 12 El Segundo 27.13 27.67q NWI 1
9 Moret, Angel 10 Inglewood 27.73q NWI 3
10 White, Anaya 10 Morningside 26.50 28.07 NWI 1
11 Kelly, Erica 12 Rock Canyon 27.81 28.08 NWI 1
12 Armijo, Taylor 11 El Segundo 27.34 28.68 NWI 3
13 Wright, Meghan 10 Louisville 27.37 28.71 NWI 3
14 Marchando, Sydney 11 Rock Canyon 28.81 28.99 NWI 3
15 Johnson, Amber 11 Inglewood 27.16 30.18 NWI 1
16 James, Kenya 11 Beverly Hill 26.80 30.71 NWI 2
17 Stephens, LaTisha 11 Inglewood 28.30 30.91 NWI 3
Girls 200 Meter Dash Small School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Kravtsov, Morgan 11 Centennial H 27.10 26.77 1.4
2 Vega, Leilany 11 Gahr 27.31 27.02 1.4
3 Elyse, Sharp 10 Muir 27.29 27.32 1.4
4 Smith, Sarah 9 Beverly Hill 27.45 27.48 1.4
5 Moret, Angel 10 Inglewood 27.73 27.96 1.4
Girls 400 Meter Dash Small School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Rogers, Chanel 12 Alemany 56.13 58.61 3
2 Kenneally, Ryan 9 Beverly Hill 60.60 60.07 3
3 Mora, Alexis 11 South Pasade 60.00 60.97 3
4 Valle, Leticia 9 Beverly Hill 62.00 62.60 3
5 DeCoud, Devin 10 Gahr 65.70 63.40 2
6 Padilla, Kristina 12 Alemany 62.97 63.69 3
7 Elyse, Sharp 10 Muir 62.80 64.33 3
8 Perkins, Alani 9 Inglewood 73.60 72.06 2
9 Winding, Avashae 12 Inglewood 65.20 77.36 2
Girls 800 Meter Run Small School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Inouye, Kaili 10 Louisville 2:32.00 2:42.82
2 Romero, Christina 11 Alemany 2:45.00 2:46.74
3 Wendelin, Anne 11 Louisville 2:38.20 3:00.63
Girls 1600 Meter Run Small School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Inouye, Kaili 10 Louisville 5:40.00 5:53.09
2 Farias, Brittany 11 Louisville 6:48.20 6:46.84
Girls 100 Meter Hurdles Small School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
1 Hill, Darcie 10 El Segundo 18.10 15.87 1.7
2 Li, Sabrina 11 Palos Verdes 20.33 17.07 1.7
3 Daily, Nekayah 9 Alemany 18.23 17.73 1.7
4 Pierce, Elle 10 Ontario Chri 20.93 19.57 1.7
5 Adams, Haileigh 10 Alemany 22.02 28.09 1.7
Girls 300 Meter Hurdles Small School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Mora, Alexis 11 South Pasade 47.18 48.63 2
2 Li, Sabrina 11 Palos Verdes 51.15 49.80 2
3 Johnson, Genevieve 11 El Segundo 49.37 52.79 2
4 Stolnack, Abbie 11 El Segundo 55.48 54.65 2
5 Romero, Christina 11 Alemany 55.36 55.60 2
6 Hanover, Sydney 11 Beverly Hill 54.70 58.02 2
7 Pierce, Elle 10 Ontario Chri 58.24 59.24 2
8 Padilla, Leilani 12 El Segundo 49.86 63.96 2
Girls 4x100 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gahr 49.88 49.74 20
2 Beverly Hills 50.60 52.26 16
3 Inglewood 52.72 54.40 12
4 Rock Canyon High School 56.80 55.26 10
Girls 4x200 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Morningside 1:49.00 1:52.87 20
2 El Segundo 1:41.00 1:55.66 16
3 Inglewood 1:57.35 12
4 Rock Canyon High School 2:02.50 1:58.18 10
Girls 4x400 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 El Segundo 4:13.00 4:12.06 20
1) Johnson, Genevieve 11 2) Wilbanks, Sydney 12
3) Walz, Catherine 11 4) Brooks, Kendall 12
2 Rock Canyon High School 4:22.20 4:21.28 16
1) Kelly, Rachel 12 2) Newberry, Brooklyn 11
3) Kelly, Erica 12 4) Peterson, Macy 10
3 Gahr 4:37.30 4:25.83 12
1) DeCoud, Devin 10 2) Vega, Leilany 11
3) Pllesencia, Jimena 10 4) Hart, Kaila 10
4 Morningside 4:35.44 10
5 Inglewood 4:21.10 5:13.27 8
1) Kennadi, Ms 9 2) Robertson, Alexis 10
3) Singh, Asmita 11 4) Watson, Natalie 9
Girls 4x800 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Palos Verdes 9:56.00 10:18.48 20
1) Webber, Cassidy 12 2) Cohen, Samantha 9
3) Pruter, Anna 12 4) Jensen, Anika 12
2 Rock Canyon High School 11:25.00 10:46.11 16
1) Dreyfuss, Lane 12 2) Peterson, Macy 10
3) Natvig, Hailey 10 4) Newberry, Brooklyn 11
3 Ocean View 10:30.00 10:56.83 12
1) Marquez, Jessica 10 2) Huerta, Kevelin 12
3) Vargas, Julie 11 4) Laribi, Rajaa 11
4 Gahr 11:51.00 11:45.85 10
1) Taylor, Johnise 11 2) Rodriguez, Jackie 12
3) Lizzaraga, Maria 10 4) Guzman, Gennesse 11
Girls 4x1600 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Palos Verdes 23:30.00 22:43.11 20
1) Schaefer, Emme 9 2) Stoner, Caitlin 10
3) Bourgeois, Lauren 11 4) Regan, Alexandra 10
2 Ocean View 22:45.00 24:24.90 16
1) Newman, Kelsie 10 2) Buckels, Tarah 12
3) Huerta, Kevelin 12 4) Vargas, Julie 11
3 Rock Canyon High School 24:39.04 12
4 Gahr 24:59.00 24:59.89 10
1) Rodriguez, Jackie 12 2) Taylor, Johnise 11
3) Perez, Gloria 11 4) Lopez, Debra 11
Girls High Jump Small School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Kutzer, Kate 10 South Pasade 4-10.00 5-00.00 1.52m
1 Petry, Chandler 12 Rock Canyon 5-00.00 5-00.00 1.52m
3 Apolinar, Madison 12 Ontario Chri 5-00.00 4-10.00 1.47m
4 Daily, Nekeyah 9 Alemany 5-00.00 4-08.00 1.42m
4 Studier, Greta 12 El Segundo 5-00.00 4-08.00 1.42m
4 Li, Sabrina 11 Palos Verdes 4-09.00 4-08.00 1.42m
4 Mumar, Maggie 12 El Segundo 4-10.00 4-08.00 1.42m
4 Mumar, Paulette 12 El Segundo 4-10.00 4-08.00 1.42m
9 Newberry, Brooklyn 11 Rock Canyon 4-04.00 4-06.00 1.37m
9 Moore, Taylor 12 Palos Verdes 4-08.00 4-06.00 1.37m
11 Reinhardt, Tess 10 Beverly Hill 4-06.00 4-04.00 1.32m
-- Heravi, Michelle 9 Beverly Hill 4-04.00 NH
-- Ong, Julianne 11 South Pasade 4-10.00 NH
-- Latting, Cate 9 South Pasade 4-08.00 NH
Girls Pole Vault Small School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Block, Amanda 11 Beverly Hill 11-04.00 10-00.00 3.04m
2 Leddy, Rowan 12 South Pasade 10-00.00 9-06.00 2.89m
3 Edwards, Aliya 11 El Segundo 8-06.00 7-06.00 2.28m
4 Kartvedt, Lindsey 10 El Segundo 7-06.00 J7-06.00 2.28m
-- Balladares, Laura 11 El Segundo 6-06.00 NH
Girls Long Jump Small School
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 Kutzer, Kate 10 South Pasade 16-09.00 17-01.25 +0.0 5.21m
2 Brooks, Kendall 12 El Segundo 15-09.00 16-03.50 +0.0 4.96m
3 Acebo, Nina 12 South Pasade 16-10.00 16-00.50 +0.0 4.88m
4 Mumar, Maggie 12 El Segundo 14-03.00 15-05.25 +0.0 4.70m
5 Daily, Nekayah 9 Alemany 16-08.50 14-10.25 +0.0 4.52m
6 Studier, Greta 12 El Segundo 15-06.00 14-08.00 +0.0 4.47m
7 Meadows, Asia 12 Beverly Hill 15-06.00 14-07.25 +0.0 4.45m
8 Latham, Alexis 10 Gahr 14-02.00 14-06.50 +0.0 4.43m
9 Parish, Sophia 11 Rock Canyon 14-11.00 14-06.25 +0.0 4.42m
10 Smith, Sarah 9 Beverly Hill 14-00.00 13-07.25 +0.0 4.14m
11 Marchando, Sydney 11 Rock Canyon 13-01.00 13-07.00 +0.0 4.14m
12 Valle, Leticia 9 Beverly Hill 13-09.00 13-02.50 +0.0 4.02m
13 Dirksen, Rebekah 9 Ontario Chri 12-02.00 12-11.50 +0.0 3.94m
14 Pierce, Elle 10 Ontario Chri 12-02.00 12-10.00 +0.0 3.91m
15 Long, Kristin 10 Louisville 14-02.00 12-09.75 +0.0 3.90m
16 Ferullo, Bella 10 Louisville 13-03.00 12-06.00 +0.0 3.81m
Girls Triple Jump Small School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Brooks, Kendall 12 El Segundo 33-00.00 32-10.00 +0.0 10.00m
2 Miller, Lauryn 10 Muir 32-06.00 32-09.75 +0.0 10.00m
3 Meadows, Asia 12 Beverly Hill 34-06.00 32-02.00 +0.0 9.80m
4 Studier, Greta 12 El Segundo 35-01.00 32-00.75 +0.0 9.77m
5 Edwards, Aliya 11 El Segundo 33-00.00 31-10.75 +0.0 9.72m
6 Apolinar, Madison 12 Ontario Chri 31-00.00 31-08.00 +0.0 9.65m
7 Parish, Sophia 11 Rock Canyon 30-02.00 31-04.25 +0.0 9.55m
8 Long, Kristin 10 Louisville 30-01.50 30-03.00 +0.0 9.22m
9 Quary, Simone 9 Louisville 25-03.00 28-05.50 NWI 8.67m
10 Solar, Ashley 9 Alemany 28-08.75 27-02.00 NWI 8.28m
11 Dirksen, Rebekah 9 Ontario Chri 27-00.00 26-06.00 NWI 8.07m
12 Ferullo, Bella 10 Louisville 29-05.00 26-05.50 NWI 8.06m
Girls Shot Put Small School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Patterson, Alladia 10 Louisville 40-05.00 37-09.00 11.50m
2 Weller, Dorie 11 Palos Verdes 32-01.00 29-06.00 8.99m
3 Stewartson, Sloane 10 Rock Canyon 24-05.00 29-02.00 8.89m
4 Rahman, Nicole 12 Palos Verdes 29-07.00 26-11.00 8.20m
5 Pataroque, Dana 12 Rock Canyon 25-05.00 26-00.00 7.92m
Girls Discus Throw Small School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Patterson, Alladia 10 Louisville 120-02 116-05 35.48m
2 Stewartson, Sloane 10 Rock Canyon 95-00 89-07 27.30m
3 Weller, Dorie 11 Palos Verdes 72-00 71-07 21.81m
-- Harris, Jasmyn 11 Muir 105-05 ND
-- Miller, Lauryn 10 Muir 79-05 ND
-- Pataroque, Dana 12 Rock Canyon 70-03 ND
Girls 100 Meter Dash Invitational
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Hicks, Jada 9 Upland 12.38 12.07 2.0
2 Butler, Kieana 12 Los Osos 12.44 12.27 2.0
3 Davis, Kierra 11 Upland 12.49 12.28 2.0
4 Williams, Melanee 12 Millikan 12.71 12.35 2.0
5 Williams, Kayla 12 Crenshaw 12.66 12.38 2.0
6 Byers, Alayah 12 Alemany 12.68 12.41 2.0
Girls 1600 Meter Run Invitational
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Izzo, Katherine 12 Los Alamitos 5:07.70 5:08.87
2 Christensen, Savannah 12 Lakewood 5:26.80 5:20.16
3 Maretti, Megan 11 Rancho Cucam 5:35.00 5:20.71
4 Brady, Rachel 12 Alemany 5:21.00 5:23.41
5 Kan, Rebecca 11 Peninsula 5:25.00 5:39.77
6 Cajas, Susie 11 Wilson (Lb) 5:33.00 6:04.89
7 Gorostieta, Montse 12 Wilson (Lb) 5:25.00 6:52.21
Girls 100 Meter Hurdles Invitational
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Webster, Juanita 12 Redlands 15.23 14.23 2.0
2 Hicks, Jada 9 Upland 14.72 14.45 2.0
3 Robinson, Shante 10 Mira Costa 15.47 14.72 2.0
4 Slessor, Katelyn 11 Central Memo 15.02 15.02 2.0
5 Buie, Jewel 12 Cabrillo (Lb 15.69 15.41 2.0
6 Kravtsov, Morgan 11 Centennial H 15.84 15.53 2.0
7 Gray, Mylia 12 Carson 15.93 15.57 2.0
8 Pelle, Sherrice 12 Millikan 15.79 15.74 2.0
9 Smith, Kennedy 9 Upland 16.12 15.98 2.0
Boys 100 Meter Dash Large School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Chandler, Deven 9 Upland 11.34 11.15 2.6
2 Cortes, Xavier 11 Millikan 11.54 11.26 2.6
3 Redd, Jaylon 10 Rancho Cucam 11.52 11.34 2.6
4 Jones, Maurice 12 Carson 11.60 11.41 2.6
4 Jenkins, Brandon 12 Carson 11.40 11.41 2.6
Boys 200 Meter Dash Large School
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Hooper, Cahlil 11 Culver City 22.30 22.18Q 1.9 1
2 Amaar, Ahmed 11 Redlands 22.41 22.24Q 1.2 3
3 Alexander, Justin 12 Crenshaw 22.50 22.48Q 0.8 5
4 Bluitt, cavan 12 Rancho Verde 22.41 22.51Q 1.4 2
5 Galloway, Matt 12 Elsinore 22.62 22.57Q NWI 7
6 Cunningham, Isaiah 10 Rancho Verde 22.24 22.75Q 1.6 4
7 Korotzer, Noah 11 Peninsula 24.00 23.20Q 1.9 6
8 Stepens, Chase 12 Rancho Cucam 23.02 22.55q 1.4 2
9 Berry, Charles 12 Cabrillo (Lb 22.77 22.73q 1.2 3
10 Vivanco, Eric 11 Upland 22.40 22.75 1.9 1
11 Wilson, Zach 12 Upland 22.20 23.09 0.8 5
12 Redd, Jaylon 10 Rancho Cucam 22.68 23.25 1.9 6
13 Hooper, Rayvon 12 Ridgeview 22.30 23.35 1.2 3
14 Cortes, Xavier 11 Millikan 23.11 23.36 1.9 1
15 Davis, Jay 12 Rancho Cucam 23.19 23.50 0.8 5
16 Anderson, Javari 12 DeLaSalle 22.88 23.63 1.2 3
17 Nnoli, Uchenna 11 Cerritos 23.22 23.65 NWI 7
17 Dees, Obasi 11 DeLaSalle 23.02 23.65 1.9 1
19 Bruce, Jerome 12 Carson 22.90 23.71 0.8 5
20 Boyd, Kory 12 Cerritos 23.17 23.74 1.2 3
21 Issa, Ian 9 Wilson (Lb) 22.56 23.78 1.9 6
22 Westbrook, Brenton 11 Mira Costa 22.71 23.90 1.6 4
23 Fisher, Michael 12 Millikan 23.42 23.95 NWI 7
24 Beeler, Blake 11 Valencia (V) 22.85 23.96 1.9 1
25 Birden, Kaylon 11 Cabrillo (Lb 22.50 23.99 1.6 4
26 Lew, Bryan 12 Peninsula 23.80 24.05 1.2 3
27 Wong, Evan 11 Mira Costa 22.78 24.16 1.4 2
28 Levers, Cain 12 DeLaSalle 23.01 24.17 0.8 5
29 Coleman, Larry 12 Lakewood 23.88 24.23 1.4 2
30 Thomas, Charles 12 Warren 23.19 24.76 1.6 4
31 Lawson, Marquise 12 Crenshaw 22.70 24.79 0.8 5
32 Montreal, Nathan 11 Millikan 22.67 25.04 NWI 7
32 McNamee III, Lonnie 12 Westchester 25.04 0.8 5
34 Valson, Adam 12 Crenshaw 22.90 25.69 1.9 6
35 Samples, Darion 10 Cabrillo (Lb 22.80 25.72 1.9 1
36 Emeribe, Samuel 10 Westchester 23.00 25.85 1.9 6
37 Barry, James 11 South Torran 23.80 25.98 1.6 4
38 Martinez, Jordan 11 Carson 24.12 26.02 NWI 7
39 Jackson, George 10 Mayfair 25.65 26.12 0.8 5
40 Blakey, Jamarie 10 Westchester 23.11 26.31 1.4 2
Boys 200 Meter Dash Large School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Hooper, Cahlil 11 Culver City 22.18 22.03 0.9
2 Amaar, Ahmed 11 Redlands 22.24 22.16 0.9
3 Alexander, Justin 12 Crenshaw 22.48 22.20 0.9
4 Berry, Charles 12 Cabrillo (Lb 22.73 22.95 0.9
5 Korotzer, Noah 11 Peninsula 23.20 23.14 0.9
Boys 400 Meter Dash Large School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Harris, Mar'Yea 12 Wilson (Lb) 47.10 49.26 6
2 Repp, Caleb 12 Los Osos 49.86 49.51 6
3 Reyes, Anthony 10 Elsinore 49.79 50.50 6
4 Levias, Jayson 12 Lakewood 49.86 50.69 6
5 Anderson, Jerrett 12 Culver City 51.50 50.95 4
6 Wooten, Jordan 12 Lakewood 50.50 51.32 5
7 Power, Mac 12 Mira Costa 49.87 51.47 6
8 Beeler, Blake 11 Valencia (V) 50.05 51.62 5
9 Carter, Demorea 11 Lynwood High Sch 49.60 51.85 6
10 Alexander, Justin 12 Crenshaw 49.70 51.94 6
11 Vivanco, Eric 11 Upland 49.46 52.07 6
12 Le, Jimmy 12 Wilson (Lb) 51.07 52.45 5
13 Angelo, Marquel 11 Carson 51.37 52.60 4
14 Jackson, Daveron 11 Carson 51.76 52.67 3
15 Westbrook, Brenton 11 Mira Costa 49.88 52.70 5
16 Hall, Christopher 10 Wilson (Lb) 49.96 52.72 5
17 Nnoli, Uchenna 11 Cerritos 51.75 53.29 4
18 Samuel, Cameron 10 Rancho Verde 52.11 53.57 3
19 Nieto, Andre 9 Mira Costa 51.14 53.59 4
20 Reynolds, Austin 11 Loyola 51.84 53.60 3
21 Khoury, Ryan 12 Upland 50.10 54.00 5
22 Schulze, Louis 11 Culver City 52.80 54.09 2
23 Robert, Samuel 9 Culver City 54.12 2
24 Elam, Christian 11 Rancho Cucam 53.02 54.19 2
25 Malone, Matthew 12 Crenshaw 51.10 54.27 5
26 Ferguson, Bradford 11 Lakewood 54.00 54.97 1
27 Seaton, Marshall 12 Peninsula 53.60 55.05 1
28 Wester, Josh 12 South Torran 52.80 55.25 2
29 McNamee III, Lonnie 12 Westchester 51.11 55.31 4
30 Boyd, Kory 12 Cerritos 52.22 55.52 3
31 Crittenden, Johnathan 12 Westchester 51.00 56.07 5
32 Banks, Henry 10 Rancho Verde 52.14 56.29 3
33 Mason, Luke 11 Los Osos 52.68 56.34 2
34 Ortiz, Daniel 12 Warren 53.29 56.74 2
35 Francis, Javion 12 Westchester 49.70 56.84 6
36 Barry, James 11 South Torran 52.50 57.50 3
37 Collins, Noah 12 Upland 51.20 58.06 4
38 Fisher, Michael 12 Millikan 53.17 58.13 2
39 Denby Jr., Brian 11 Millikan 55.39 58.73 1
40 Lynaugh, Brandon 12 La Sierra 57.50 59.97 1
41 Bautista, Osvaldo 12 Cabrillo (Lb 52.00 60.15 3
42 Lawson, Marquise 12 Crenshaw 51.30 60.41 4
43 Williams, Keishon 11 Rancho Verde 54.20 62.41 1
Boys 800 Meter Run Large School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Brown, Xolan 11 Redlands 1:56.00 1:54.77 3
2 Laris, Copeland 12 Wilson (Lb) 1:56.30 1:55.47 3
3 Norwood, Jahleel 12 Lakewood 1:55.60 1:55.58 3
4 Macias, Cristhian 11 Gardena 1:59.00 1:58.49 3
5 Gonzalez, Benjamin 12 Warren 1:59.00 2:00.06 3
6 Mitchell, M'Sai 12 Wilson (Lb) 1:57.80 2:00.10 3
7 Khoury, Ryan 12 Upland 2:04.70 2:00.55 3
8 VanBuren, Dylan 11 Culver City 2:05.00 2:01.63 3
9 Soza, Eric 12 Warren 2:03.00 2:02.21 3
10 Sanchez, Matthew 11 Warren 2:02.00 2:03.51 3
11 Svorinich, Jaden 10 Peninsula 2:04.00 2:04.03 3
12 Tang, Daniel 11 Redlands 2:05.50 2:05.35 2
13 Hunt, Brendan 11 Mira Costa 2:03.00 2:05.61 3
14 Yaskowitz, Micheal 10 Mira Costa 2:03.00 2:06.09 3
15 Sherfa, Abagaaz 11 Peninsula 2:06.00 2:06.52 2
16 Lerma, David 12 Silverado 2:00.30 2:06.85 3
17 Cortes, Aaren 11 Rancho Cucam 2:10.00 2:06.99 2
18 Fraga, Aldric 12 Lakewood 2:08.00 2:07.40 2
19 Broadnax, Christian 11 Culver City 2:14.20 2:08.12 1
20 Quan, Davis 11 Peninsula 2:07.00 2:08.23 2
21 Grandos, Erickson 10 Upland 2:16.00 2:10.15 1
22 Giron, Miguel 10 Carson 2:07.00 2:10.88 2
23 Landeros, Vincent 9 Upland 2:13.00 2:10.92 2
24 McKenzie, Isaac 11 Mayfair 2:15.50 2:12.57 1
25 Brito, Fernando 12 La Sierra 2:09.70 2:14.34 2
26 Tillis, George 11 Westchester 2:20.00 2:14.55 1
27 Warner, Owen 10 Millikan 2:11.00 2:14.66 2
28 Sunday, Dillion 11 Valencia (V) 2:08.20 2:15.04 2
29 Guerrero, Alex 10 Valencia (V) 2:12.30 2:15.16 2
30 Cortez, Jaime 12 Millikan 2:05.00 2:15.17 3
31 Flores, Rudy 11 La Sierra 2:15.67 2
32 Nikolov, Denislav 11 Los Osos 2:14.00 2:16.00 2
33 Surface, Tristan 11 Los Osos 2:23.60 2:16.54 1
34 Lugo, Christian 12 Los Osos 2:09.00 2:18.97 2
35 Mitchell, Stephon 12 Crenshaw 2:18.80 2:19.98 1
36 Lynaugh, Brandon 12 La Sierra 2:11.90 2:20.27 2
37 Cunnigham, Rick 11 Westchester 2:15.00 2:23.80 1
38 Towner, Itaza 11 Westchester 2:30.00 2:25.68 1
39 Palacios, Isai 11 Cabrillo (Lb 2:30.00 2:26.22 1
40 Giles, Brahandon 10 Cabrillo (Lb 2:30.00 2:40.70 1
Boys 1600 Meter Run Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Weiland, Christopher 10 Rancho Cucam 4:42.00 4:32.35 2
2 Marsh, Jacob 11 Lakewood 4:40.00 4:40.87 2
3 Bañuelos, Ricardo 12 Loyola 4:45.00 4:44.11 2
4 Rodriguez, Marc 12 Wilson (Lb) 4:40.00 4:44.67 2
5 Vazquez, Abraham 11 Culver City 4:45.01 4:44.99 2
6 Flores, Rudy 11 La Sierra 4:59.00 4:47.71 2
7 Bond, Alexander 12 Peninsula 4:40.00 4:47.91 2
8 Franco, Raymond 10 Rancho Verde 4:50.00 4:48.23 2
9 Santana, Sergio 11 Warren 4:39.00 4:48.98 2
10 Collins, Noah 12 Upland 4:51.42 1
11 Butler, Henry 12 Valencia (V) 4:48.20 4:51.61 2
12 Flores, James 12 Peninsula 4:50.00 4:52.20 2
13 Ruiz, Raul 11 Warren 4:40.00 4:52.22 2
14 Landeros, Vincent 9 Upland 5:03.80 4:53.70 1
15 Tolentino, Jason 10 Lakewood 4:50.80 4:54.15 2
16 Alhayek, Samer 11 Upland 4:59.30 4:55.16 1
17 Ramirez, Richard 12 Los Osos 4:51.30 4:55.20 2
18 Oatman, Kristian 10 Silverado 5:01.00 4:57.19 1
19 Harper, Daniel 11 La Sierra 4:59.00 4:58.57 1
20 Jordan, Max 9 Culver City 5:03.00 5:00.22 1
21 Vasquez, Roy 11 Silverado 5:08.30 5:00.53 1
22 Espinoza, Michael 11 Wilson (Lb) 5:39.00 5:01.60 1
23 Munoz, Alex 10 La Sierra 5:02.00 5:04.41 1
24 Armijo, Daniel 12 Los Osos 5:24.10 5:06.14 1
25 Perea, Juan 12 Carson 5:15.00 5:10.48 1
26 Villa, Greg 12 Redlands 5:19.00 5:24.71 1
27 Giles, Brahandon 10 Cabrillo (Lb 6:00.00 5:30.48 1
28 Palacios, Isai 11 Cabrillo (Lb 6:00.00 5:31.22 1
29 Punzalan, CJ 9 Los Osos 5:30.20 5:36.91 1
30 Scherer, Simon 11 Westchester 5:53.00 5:37.18 1
31 Gandarilla, Issac 9 Cabrillo (Lb 6:00.00 5:42.36 1
Boys 110 Meter Hurdles Large School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Willis, Floyd 11 Carson 16.68 16.80 1.6
2 Perez, Aaron 12 Warren 16.58 17.14 1.6
Boys 300 Meter Hurdles Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Alexander, Justin 12 Crenshaw 39.70 38.90 5
2 Christensen, Aidan 10 Los Osos 39.65 38.97 5
3 Gomez, Manuel 12 Los Alamitos 39.74 39.17 5
4 Jones, Maurice 12 Carson 40.18 41.03 5
5 Samuel, Cameron 10 Rancho Verde 41.60 41.18 4
6 Rodriguez, Michael 12 Golden Valle 41.50 41.28 4
7 Stewart, Rza 12 Millikan 41.06 41.37 5
8 Johns, Jahwala 12 Loyola 40.88 41.62 5
9 Ambros, Oliver 12 Loyola 40.54 41.68 5
10 Robert, Samuel 9 Culver City 43.20 41.86 3
11 Ryczanowski, James 10 Mira Costa 41.51 42.11 4
12 Banks, Henry 10 Rancho Verde 41.62 42.32 4
13 Smalls, Isaia 10 Wilson (Lb) 43.91 42.70 2
14 Rodriguez, Andres 12 Loyola 41.23 43.10 5
15 Ferguson, Bradford 11 Lakewood 43.79 43.65 3
16 Cervantes, Daniel 11 Peninsula 45.76 43.96 1
17 Chase, Ryan 10 Peninsula 48.00 44.45 1
18 Johnson, Jahsaan 12 Carson 42.50 44.88 4
19 Gomez, Jeremy 9 Cerritos 43.86 45.30 2
20 Joudi, Houssam 11 South Torran 42.50 45.46 3
21 Nguyen, Eric 10 Peninsula 47.53 45.47 1
22 Yi, Joseph 12 South Torran 44.50 45.68 2
23 Morales, Alejandro 11 Elsinore 46.97 46.12 1
24 Howard, Edward 11 Westchester 43.36 46.54 3
25 Lio, Jonathan 12 Warren 44.11 46.88 2
26 Oberhaus, Dylan 10 Wilson (Lb) 44.33 46.94 2
27 Chavira, Misael 11 Rancho Verde 45.21 47.28 1
28 Lewis, Semaj 11 Lakewood 48.55 47.46 1
29 Willis, Floyd 11 Carson 43.12 49.66 3
30 Harvey, Jonathan 11 DeLaSalle 38.53 51.21 5
31 Cortez, Chris 12 Lakewood 50.50 57.70 1
Boys 4x100 Meter Relay Large School
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Loyola 42.51 42.10q 2
1) Bryant, Myles 11 2) Ferguson, Rafael 12
3) Oden, Kyle 11 4) Long, David 11
2 Upland 41.80 42.28q 3
1) Wells, Tyrin 11 2) Woodard, Antonio 12
3) Anderson, Joseph 10 4) Chandler, Deven 9
3 Rancho Verde 43.21 42.72q 2
1) Bluitt, cavan 12 2) Thompson, Bryan 10
3) House, Rasaun 10 4) Cunningham, Isaiah 10
4 Culver City 43.58 42.93q 3
1) Anderson, Jerrett 12 2) Hooper, Cameron 11
3) Hooper, Cahlil 11 4) Davis, Donovan 12
5 Rancho Cucamonga 43.05 43.25q 1
1) Davis, Jay 12 2) Redd, Jaylon 10
3) Stepens, Chase 12 4) Tyler, Joesph 11
6 Ridgeview 42.75 43.40q 2
1) Hooper, Rayvon 12 2) Smith, Darious 11
3) White, Lawrence 11 4) Iqbal, Somaan 12
7 Carson 42.99 43.68q 2
1) Bruce, Jerome 12 2) Jenkins, Brandon 12
3) Angelo, Marquel 11 4) Washington, Patrick 11
8 DeLaSalle 42.65 43.73q 1
1) Levers, Cain 12 2) Anderson, Javari 12
3) Custer, Antwan 11 4) Lewis, Joey 12
9 Wilson (Lb) -ss 42.79 43.97q 3
1) Kilson, Joshua 12 2) Harris, Mar'yea 12
3) Hardy, Jacobi 10 4) Moore, Daniel 12
10 Valencia (V) 43.50 44.31 3
1) Beeler, Blake 11 2) Pica, Sam 10
3) Berney, Chase 12 4) LeBerthon, John 12
11 Peninsula 44.42 44.32 1
1) Lew, Bryan 12 2) Korotzer, Noah 11
3) Reece, Adam 11 4) Ogele, Ozioma 12
12 Lakewood 44.39 44.63 2
1) Levias, Jayson 12 2) Wooten, Jordan 12
3) Peace, Terrance 11 4) Smith, Andreux 11
13 Elsinore 43.93 44.68 1
1) Galloway, Matt 12 2) Reyes, Anthony 10
3) Davis, Justin 11 4) Sandoval, Jaime 9
14 Cabrillo (Lb) 43.00 44.81 1
1) Tasse, Ethan 11 2) Berry, Charles 12
3) Samples, Darion 10 4) Birden, Kaylon 11
15 Mira Costa 44.20 45.03 3
1) Power, Mac 12 2) Wong, Evan 11
3) Franch-Love, Fabien 11 4) Elep, Makai 11
16 Golden Valley -ss 44.00 45.34 2
1) Rodriguez, Michael 12 2) Sanchez, Marc 12
3) Ray, Nathan 11 4) Gilmore, Timothy 12
17 Warren 46.07 45.40 3
1) Lio, Jonathan 12 2) Ramirez, Peter 12
3) Escobedo, David 12 4) Rivera, Ralph 11
18 Crenshaw 44.18 45.48 3
1) Smith, David 12 2) Lawson, Marquise 12
3) Malone, Matthew 12 4) Alexander, Justin 12
19 Westchester 42.99 46.15 3
1) Emeribe, Samuel 10 2) Blakey, Jamarie 10
3) Francis, Javion 12 4) Crittenden, Johnathan 12
20 Millikan 43.90 46.44 1
1) Cortes, Xavier 11 2) Montreal, Nathan 11
3) Fisher, Michael 12 4) Stewart, Rza 12
21 Mayfair 45.00 46.78 2
1) Billew, Niko 10 2) Moses, Daminique 12
3) James, Nicholas 12 4) Jackson, George 10
Boys 4x100 Meter Relay Large School
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Loyola 42.10 42.13 20
2 Culver City 42.93 42.60 16
3 Rancho Verde 42.72 42.83 12
4 Carson 43.68 43.25 10
5 Rancho Cucamonga 43.25 43.27 8
6 DeLaSalle 43.73 43.97 6
-- Ridgeview 43.40 DQ
Boys 4x200 Meter Relay Large School
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
1 Bakersfield 1:30.28 1:29.81 20
2 Los Osos 1:30.73 1:30.53 16
3 Rancho Cucamonga 1:31.23 1:30.64 12
4 Wilson (Lb) -ss 1:30.93 1:32.07 10
5 DeLaSalle 1:31.65 1:33.23 8
6 Crenshaw 1:33.06 1:35.86 6
7 Lakewood 1:34.59 1:36.17 4
8 Millikan 1:34.17 1:37.73 2
Boys 4x400 Meter Relay Large School
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Wilson (Lb) -ss 3:19.30 3:19.70 2 20
1) Hall, Christopher 10 2) Harris, Mar'yea 12
3) Laris, Copeland 12 4) Mitchell, M'Sai 12
2 Upland 3:19.00 3:26.13 2 16
1) Vivanco, Eric 11 2) Wilson, Zach 12
3) Anderson, Joseph 10 4) Woodard, Antonio 12
3 Lakewood 3:25.00 3:26.53 2 12
1) Levias, Jayson 12 2) Wooten, Jordan 12
3) Ferguson, Bradford 11 4) Norwood, Jahleel 12
4 Rancho Verde 3:33.10 3:28.22 1 10
1) Samuel, Cameron 10 2) Rivera, Steven 11
3) Cunningham, Isaiah 10 4) Bluitt, cavan 12
5 Carson 3:29.00 3:28.70 1 8
1) Angelo, Marquel 11 2) Scott, Brenden 12
3) Jackson, Daveron 11 4) Jones, Maurice 12
6 Warren 3:30.10 3:29.22 1 6
1) Rodriguez, Eric 12 2) Escobedo, Christian 12
3) Thomas, Charles 12 4) Castellanos, Heriberto 12
7 Mira Costa 3:27.00 3:29.91 2 4
1) Nieto, Andre 9 2) Helfgott, Jacob 12
3) Westbrook, Brenton 11 4) Power, Mac 12
8 Elsinore 3:34.00 3:32.74 1 2
1) Reyes, Anthony 10 2) Hermosillo, Andres 11
3) Sandoval, Jaime 9 4) Folkes, Stephan 12
9 Culver City 3:30.60 3:34.11 1 1
1) Schulze, Louis 11 2) Anderson, Jerrett 12
3) Hooper, Cahlil 11 4) VanBuren, Dylan 11
10 Cerritos 3:34.40 3:36.13 1
1) Boyd, Kory 12 2) Aman, Anthony 11
3) Cortez, Christian 12 4) Nnoli, Uchenna 11
11 Westchester 3:25.00 3:47.38 2
1) Tillis, George 11 2) Towner, Itaza 11
3) Crittenden, Johnathan 12 4) Francis, Javion 12
12 Crenshaw 3:25.40 3:47.92 2
1) Alexander, Justin 12 2) Foust, Marquise 10
3) Lawson, Marquise 12 4) Malone, Matthew 12
13 Westchester 'B' x3:53.59 2
14 Mayfair 3:37.00 3:53.88 1
1) James, Nicholas 12 2) Cornejo, Jonathan 12
3) Penn, James 12 4) Moses, Daminique 12
15 Millikan 3:33.10 3:56.25 1
1) Stewart, Rza 12 2) Montreal, Nathan 11
3) Cortes, Xavier 11 4) Fisher, Michael 12
Boys 4x800 Meter Relay Large School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Paramount 8:08.40 8:13.30 20
1) Franco, Angel 12 2) Mata, Daniel 12
3) Lomeli, Adrian 9 4) Redfud, Zarin 12
2 Loyola 8:10.00 8:14.06 16
1) Chun, Nitai 11 2) Ortiz, Preston 11
3) Pinon, Jonathan 11 4) Jakowec, Nicolaus 12
3 Mira Costa 8:10.00 8:27.79 12
1) Garrett, TY 11 2) Helfgott, Jacob 12
3) Hunt, Brendan 11 4) Yaskowitz, Micheal 10
4 Peninsula 8:20.00 8:31.08 10
1) Quan, Davis 11 2) Sherfa, Abagaaz 11
3) Bond, Colin 12 4) Svorinich, Jaden 10
5 Wilson (Lb) -ss 8:01.80 8:34.13 8
1) Laris, Copeland 12 2) Mitchell, M'Sai 12
3) Hall, Christopher 10 4) Nelson, Nic 11
6 Loyola 'B' 8:25.00 x8:35.66
1) Antonoplis, Michael 12 2) Antonucci, Anthony 11
3) Martin, Shane 11 4) Medrano, Roberto 11
7 Warren 8:30.00 8:43.59 6
1) Pedroza, Abraham 11 2) Perez, Manuel 11
3) Rodriguez, Avery 12 4) Gabriel, Alfonso 11
8 Elsinore 8:30.00 8:48.25 4
1) Angle, Jason 12 2) Brown, Kyle 12
3) Folkes, Stephan 12 4) Rodriguez, Ricardo 11
9 La Sierra 8:57.73 9:03.70 2
1) Harper, Daniel 11 2) Flores, Rudy 11
3) Brito, Fernando 12 4) Munoz, Alex 10
10 Mayfair 9:20.00 9:07.39 1
1) McKenzie, Isaac 11 2) Cornejo, Jonathan 12
3) Bon, Cole 10 4) Arteaga, Luis 11
11 Culver City 9:27.40 9:08.45
1) Takara, Matthew 10 2) Jordan, Max 9
3) Flynn, Max 10 4) Goodwin, Chris 12
12 Warren 'B' x9:27.59
13 Los Osos 11:00.00 9:39.44
1) Lugo, Richard 10 2) Rodriguez, Ricky 11
3) Combalecer, Andrew 9 4) Wolf, Henning 11
14 Crenshaw 9:40.70 9:39.82
1) Willis, Lavonte 12 2) Markland, Lennox 10
3) Mitchell, Stephon 12 4) Williams, Amari 12
Boys 4x1600 Meter Relay Large School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Loyola 17:38.00 17:43.38 20
1) Ortiz, Preston 11 2) Pinon, Jonathan 11
3) Jakowec, Nicolaus 12 4) Brandt, Robert 12
2 Warren 18:40.00 18:21.45 16
1) Pena, Ricardo 12 2) Pluma, Bryan 11
3) Garber, Alexander 10 4) Menendez, Freddy 12
3 Rancho Cucamonga 18:40.00 18:30.95 12
1) Burch, Jacob 11 2) Chavez, Daniel 11
3) Sanchez, Elliot 11 4) Weiland, Christopher 10
4 Mira Costa 18:28.00 18:39.55 10
1) Llorin, Caleb 10 2) Garrett, TY 11
3) Graves, Alex 12 4) Williams, Ethan 11
5 Valencia (V) 19:02.90 19:12.18 8
1) Butler, Henry 12 2) Noltemeyer, Garrett 11
3) Makar, Spencer 10 4) Reynolds, Britain 9
6 Wilson (Lb) -ss 18:47.00 19:21.68 6
1) Rodriguez, Marc 12 2) Nelson, Nic 11
3) Hite, Sam 11 4) Le, Jimmy 12
7 Elsinore 20:32.00 19:29.20 4
1) Angle, Jason 12 2) Brown, Kyle 12
3) Angle, Jared 9 4) Rodriguez, Ricardo 11
8 La Sierra 19:20.00 19:29.63 2
1) Lagunas, Frank 10 2) Flores, Rudy 11
3) Harper, Daniel 11 4) Brito, Fernando 12
9 Millikan 18:21.00 19:43.78 1
1) Cortez, Jaime 12 2) Goodman, Spencer 12
3) Salter, Cody 12 4) Borbon, Jorge 12
10 Lakewood 21:32.00 20:30.25
1) Emig, Tyler 12 2) Bramasco, Ruben 10
3) Senaratne, Pasindu 11 4) Arteaga, Eric 12
11 Mayfair 20:34.00 20:32.99
1) Litton, Chandler 12 2) McKenzie, Isaac 11
3) Arteaga, Luis 11 4) Rogers, Sebastian 11
12 Redlands 19:55.00 20:33.61
1) Tongpo, Alex 10 2) Thouas, Samuel 10
3) Miles, Ross 9 4) Villa, Greg 12
Boys High Jump Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Lee, Sean 9 Trabuco Hill 6-07.00 6-06.00 1.98m
2 Solomon, Michael 11 Los Osos 6-04.00 J6-06.00 1.98m
3 Foster, Jerimiah 12 Bakersfield 6-02.00 6-04.00 1.93m
4 Boutilier, Bryan 12 Los Alamitos 6-00.00 6-00.00 1.82m
5 Funes, Jacob 12 Peninsula 6-04.00 J6-00.00 1.82m
6 McDougal, Charles 11 Loyola 6-00.00 5-10.00 1.77m
6 Roeloson, Cody 12 Valencia (V) 5-10.00 5-10.00 1.77m
7 Lampkin, Trevon 11 El Segundo J5-10.00 1.77m
9 Yaskowitz, Peter 12 Mira Costa 6-00.00 5-08.00 1.72m
9 Beverly, Preston 10 El Segundo 5-08.00 1.72m
9 Hunt, Brendan 11 Mira Costa 5-08.00 5-08.00 1.72m
12 Falstrup, Evan 11 Peninsula 5-08.00 5-06.00 1.67m
12 Tatro, John 12 Loyola 5-08.00 5-06.00 1.67m
12 Jung, Tim 11 South Torran 5-06.00 5-06.00 1.67m
-- Davis, Justin 11 Elsinore 5-08.00 NH
-- Perez, Aaron 12 Warren 5-10.00 NH
Boys Pole Vault Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Lopez, Luciano 12 Loyola 15-00.00 14-03.00 4.34m
2 Nuzzolo, Javan 12 Mira Costa 13-06.00 13-09.00 4.19m
3 Wieten, Luke 12 Peninsula 13-02.00 J13-09.00 4.19m
4 Casiano, Alex 12 Loyola 14-00.00 13-03.00 4.03m
5 Roth, Everett 12 Peninsula 13-06.00 J13-03.00 4.03m
6 O'Brien, Robert 12 Loyola 14-00.00 12-09.00 3.88m
7 Pelayo, Jorge 11 Elsinore 12-00.00 12-03.00 3.73m
7 Arauz, Robert 12 Elsinore 12-06.00 12-03.00 3.73m
9 Miller, Devin 10 Wilson (Lb) 12-00.00 11-09.00 3.58m
9 Jenkins, Jacob 12 Los Osos 11-06.00 11-09.00 3.58m
9 Drew, Hashley 12 Elsinore 12-00.00 11-09.00 3.58m
12 Thomasson, Dane 10 Mira Costa 11-06.00 11-03.00 3.42m
12 Garcia, Gregory 11 Warren 12-00.00 11-03.00 3.42m
14 Rogers, Cole 12 Mayfair 11-00.00 10-09.00 3.27m
15 shaikh, atif 11 South Torran 9-06.00 10-03.00 3.12m
-- Munoz, Zachery 12 La Mirada High S 10-06.00 NH
-- Yamada, Hiro 11 South Torran 8-06.00 NH
-- Basurto, Victor 11 La Sierra 10-06.00 NH
Boys Long Jump Large School
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 Huggins, Bryce 12 Bakersfield 24-03.00 23-06.50 0.4 7.17m
2 Young, Jonnie 12 Rancho Verde 21-09.00 21-11.75 1.3 6.69m
3 White, Lawrence 11 Ridgeview 23-01.00 21-09.75 1.7 6.64m
4 Adegoke, Tomi 12 Los Osos 22-06.00 21-09.00 1.7 6.62m
5 Solomon, Michael 11 Los Osos 21-07.00 21-07.00 1.5 6.57m
6 Ogele, Obinna 11 Peninsula 21-03.75 2.5 6.49m
6 Ogele, Ozioma 12 Peninsula 21-05.75 21-03.75 1.3 6.49m
8 Thompson, Bryan 10 Rancho Verde 20-06.00 21-00.25 +0.0 6.40m
9 Eaton, Darrious 11 Bakersfield 21-00.00 20-07.00 1.8 6.27m
10 Issa, Ian 9 Wilson (Lb) 21-09.00 20-05.75 1.0 6.24m
11 Coffman, Tyler 11 Los Alamitos 20-00.00 20-04.25 +0.0 6.20m
12 Funes, Jacob 12 Peninsula 20-10.00 20-03.50 +0.0 6.18m
13 Adamo, Cooper 11 Bakersfield 20-11.00 20-02.75 +0.0 6.16m
14 Sistrunk, James 10 Redlands 21-03.00 20-00.00 1.7 6.09m
14 Soriano, Justin 12 Carson 21-08.00 20-00.00 0.8 6.09m
16 Boutilier, Bryan 12 Los Alamitos 20-05.00 19-01.25 +0.0 5.82m
17 Hermosillo, Andres 11 Elsinore 20-00.00 18-11.50 +0.0 5.77m
18 Ferguson, Bradford 11 Lakewood 19-01.00 18-10.50 0.5 5.75m
19 Rubio, Jose 11 Los Alamitos 20-09.50 18-09.25 +0.0 5.72m
20 Padron, EP 11 Redlands 19-09.00 18-08.00 +0.0 5.68m
21 Rivera, Ralph 11 Warren 19-11.00 18-06.25 +0.0 5.64m
22 Coolidge, Quency 11 Rancho Verde 20-08.00 18-04.75 +0.0 5.60m
23 Singleton, Jvaughn 12 Crenshaw 18-05.00 18-03.25 1.0 5.56m
24 Baca, Dennis 11 Rancho Cucam 18-00.00 17-11.50 1.0 5.47m
25 Pundamiera, Brandon 11 Carson 20-00.00 17-10.00 +0.0 5.43m
26 Berry, Charles 12 Cabrillo (Lb 20-05.00 17-08.50 +0.0 5.39m
27 Berney, Tanner 9 Valencia (V) 19-04.00 17-07.50 +0.0 5.37m
28 Dixon, Quinton 12 Cabrillo (Lb 20-00.00 17-04.00 +0.0 5.28m
29 Poindexter, Frederick 11 Culver City 18-03.00 17-00.50 1.6 5.19m
30 Cortez, Chris 12 Lakewood 17-02.00 16-04.75 1.3 4.99m
31 Buendia, Francis 12 Cerritos 18-11.50 16-02.00 +0.0 4.92m
32 Ruskowski, Spencer 10 South Torran 17-01.00 15-09.00 2.4 4.80m
33 Guerra, Dakari 11 Millikan 17-11.00 15-00.00 0.9 4.57m
-- Willis, Lavonte 12 Crenshaw 18-07.00 ND NWI
-- Small, Kameron 9 Mayfair 18-10.50 ND NWI
-- McGeagh, William 12 Loyola 19-00.00 ND NWI
-- Sparks, Duncan 12 Loyola 21-07.00 ND NWI
-- Thomas, Charles 12 Warren 19-00.00 ND NWI
-- Wong, Evan 11 Mira Costa 17-05.00 ND NWI
-- Lin, Joel 11 Cerritos 17-05.00 ND NWI
-- Yanagi, Ryan 12 South Torran 17-09.00 ND NWI
-- Han, Paul 12 Golden Valle 18-00.00 ND NWI
-- Lewis, Semaj 11 Lakewood 17-09.00 ND NWI
-- Davis, Justin 11 Elsinore 19-11.00 ND NWI
-- Malepeai, Fitu 12 Carson 21-08.00 ND NWI
Boys Triple Jump Large School
========================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind
========================================================================================
1 Funes, Jacob 12 Peninsula 43-07.00 46-00.00 NWI 14.02m
2 Young, Jonnie 12 Rancho Verde 47-02.00 45-09.50 NWI 13.95m
3 Ahlstrom, Keith 12 Los Alamitos 40-05.00 43-00.00 NWI 13.10m
4 Singleton, Jvaughn 12 Crenshaw 41-10.00 42-10.00 NWI 13.05m
5 Malepeai, Fitu 12 Carson 43-08.00 42-00.50 NWI 12.81m
6 Goodman, Alex 11 Loyola 41-08.00 41-09.00 NWI 12.72m
7 Cotugno, Thomas 12 Loyola 40-00.00 41-05.50 NWI 12.63m
8 Scott, Brenden 12 Carson 44-08.00 40-10.50 NWI 12.45m
9 Falls, Quinn 11 Rancho Verde 38-10.00 40-09.50 NWI 12.43m
10 Boutilier, Bryan 12 Los Alamitos 41-07.00 40-06.00 NWI 12.34m
11 Hermosillo, Andres 11 Elsinore 38-04.00 39-02.00 NWI 11.93m
12 Williams, Keishon 11 Rancho Verde 40-00.00 39-01.00 NWI 11.91m
13 Thomas, Julian 10 Warren 40-04.00 38-07.00 NWI 11.76m
14 Naranjo, Nicolas 10 Elsinore 37-06.00 38-06.50 NWI 11.74m
15 Davis, Justin 11 Elsinore 38-11.00 38-06.00 NWI 11.73m
16 Kellogg, Robby 12 Mira Costa 31-02.00 37-04.00 NWI 11.37m
17 Soriano, Justin 12 Carson 41-08.00 37-01.50 NWI 11.31m
18 Poindexter, Frederick 11 Culver City 33-04.00 36-05.50 NWI 11.11m
18 Baca, Dennis 11 Rancho Cucam 38-00.00 36-05.50 NWI 11.11m
20 Sakado, Micah 11 South Torran 35-04.00 35-08.00 NWI 10.87m
21 Gray, Corey 12 Mayfair 31-11.00 34-06.00 NWI 10.51m
22 Lin, Joel 11 Cerritos 34-11.00 34-00.50 NWI 10.37m
23 Buendia, Francis 12 Cerritos 38-11.00 32-02.50 NWI 9.81m
-- Mercurio, Raphael 12 Loyola 42-08.00 ND NWI
Boys Shot Put Large School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Merkley, Tyler 12 Los Osos 55-08.00 56-00.00 17.06m
2 Pertusati, Michael 12 Los Osos 53-06.50 53-09.00 16.38m
3 Amyx, Jarrod 12 Millikan 49-10.75 50-02.00 15.29m
4 Caklovic, Peter 12 Los Osos 52-05.00 50-00.00 15.24m
5 Quisimbing, Kevin 11 Loyola 49-06.00 46-02.00 14.07m
6 Coronado, Gabriel 10 Golden Valle 41-09.00 45-04.00 13.81m
6 Tavai, Jonah 9 Mira Costa 46-08.00 45-04.00 13.81m
8 Gray, Josiah 12 Rancho Cucam 45-03.00 44-10.00 13.66m
9 Olivar, David 12 Loyola 45-09.00 44-04.00 13.51m
10 Sevilla, Mike 12 Elsinore 50-08.00 44-00.00 13.41m
11 Escobedo, Christian 12 Golden Valle 43-00.00 42-06.00 12.95m
12 Fallon, Stephen 11 Valencia (V) 43-07.50 41-05.00 12.62m
13 Morones, Tyler 12 Elsinore 42-02.00 40-08.00 12.39m
14 Akinbohan, Ibukun 12 Rancho Cucam 42-01.00 39-07.00 12.06m
15 Montano, Dillon 12 Redlands 44-11.00 39-00.00 11.88m
15 Zavala, David 12 Lakewood 46-06.00 39-00.00 11.88m
17 Macias, Angel 11 Golden Valle 36-03.00 38-07.00 11.76m
17 Dizon, Andrew 12 Peninsula 41-06.00 38-07.00 11.76m
19 Danhieux, Joseph 12 Warren 39-00.00 38-06.00 11.73m
20 Adams, Weston 12 Millikan 42-03.00 36-05.00 11.09m
21 Gerber, Ben 12 Wilson (Lb) 46-10.00 35-02.00 10.71m
22 Ngadjou, Darryl 12 Upland 34-05.00 34-05.00 10.49m
23 Balleras, Antonio 12 South Torran 33-05.00 33-05.00 10.18m
24 Diaz, Luis 11 Warren 41-00.00 33-02.00 10.10m
25 Brackemyre, Alec 12 Mira Costa 31-10.00 32-11.00 10.03m
26 Wiederkehr, Alexander 11 Peninsula 40-07.00 32-09.00 9.98m
27 Munoz, Zachery 12 La Mirada High S 37-00.00 32-05.00 9.88m
28 Bowman, Marquise 10 Crenshaw 30-08.75 32-00.00 9.75m
28 Parson, Nick 10 Rancho Cucam 42-00.00 32-00.00 9.75m
30 Scott, Zion 10 Carson 42-01.00 30-05.00 9.27m
-- Kageyama, Garrett 11 Loyola 42-02.00 ND
Boys Discus Throw Large School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Pertusati, Michael 12 Los Osos 181-06 180-08 55.06m
2 Merkley, Tyler 12 Los Osos 176-02 168-10 51.46m
3 Davis, Jordan 12 Elsinore 156-07 147-00 44.80m
4 Iqbal, Somaan 12 Ridgeview 135-00 139-08 42.57m
5 Morones, Tyler 12 Elsinore 142-06 139-06 42.51m
6 Amyx, Jarrod 12 Millikan 141-11 138-03 42.13m
7 Caklovic, Peter 12 Los Osos 140-00 138-00 42.06m
8 Escobedo, Christian 12 Golden Valle 133-05 130-05 39.75m
9 Coronado, Gabriel 10 Golden Valle 143-03 129-08 39.52m
10 Montano, Dillon 12 Redlands 127-08 121-04 36.98m
11 Sevilla, Mike 12 Elsinore 117-09 120-04 36.67m
12 Gray, Josiah 12 Rancho Cucam 125-00 118-07 36.14m
13 Reyes, Jacob 9 La Sierra 111-00 117-09 35.89m
14 Fallon, Stephen 11 Valencia (V) 119-11 117-07 35.83m
15 Sumaran, Isaac 11 Silverado 121-03 116-03 35.43m
16 Adams, Weston 12 Millikan 126-11 115-02 35.10m
17 Tavai, Jonah 9 Mira Costa 104-05 114-04 34.84m
18 Clausen, Tyler 12 Rancho Cucam 118-00 111-01 33.85m
19 Johnson, Juwan 12 Mira Costa 93-00 110-09 33.75m
20 Quisimbing, Kevin 11 Loyola 126-00 110-08 33.73m
21 Deleon, Oscar 11 Rancho Verde 100-00 107-11 32.89m
22 Dizon, Andrew 12 Peninsula 115-00 100-00 30.48m
22 Nduka, Obinna 11 Rancho Cucam 118-00 100-00 30.48m
22 Munoz, Zachery 12 La Mirada High S 111-00 100-00 30.48m
25 Macias, Angel 11 Golden Valle 103-00 93-06 28.49m
26 Ogaz, Trent 12 South Torran 81-06.50 90-09 27.66m
27 Olivar, David 12 Loyola 116-09 87-02 26.56m
28 Ngadjou, Darryl 12 Upland 86-04 85-00 25.90m
29 Bethel, Garrett 11 Rancho Verde 90-04 79-10 24.33m
30 Sayegh, Sam 12 Peninsula 113-00 75-02 22.91m
31 Balleras, Antonio 12 South Torran 86-08.25 74-02 22.60m
32 Danhieux, Joseph 12 Warren 100-00 72-10 22.19m
-- Bennett, Marlon 12 Rancho Verde 102-08 ND
-- Kageyama, Garrett 11 Loyola 112-00 ND
-- Diaz, Luis 11 Warren 93-00 ND
-- Brackemyre, Alec 12 Mira Costa 73-07 ND
-- Guerrero, Jose 11 Upland 95-11 ND
-- Wiederkehr, Alexander 11 Peninsula 120-00 ND
-- Radmilovich, Evan 12 South Torran 84-07.50 ND
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
============================================================================
School Seed Prelims H#
============================================================================
Preliminaries
1 Loyola 45.21 44.96Q 3
1) Bustus, Nathan 9 2) Enabulele, Emmanuel 10
3) Meneses, Edgar 10 4) Webster, Jack 10
2 Rancho Cucamonga 45.33 45.11Q 1
1) Baker, Tyree 10 2) jones, Leonard 10
3) Miles, Keon 9 4) Venable, Tayari 10
3 DeLaSalle 43.90 45.39Q 2
1) Randal, Isaiah 10 2) Williams, Noah 10
3) White, Trey 10 4) Fisher, Eric 10
4 Cathedral 44.17 45.31Q 1
1) Moorer, Marlon 10 2) Howard, Aaron 9
3) Payne, Cory 9 4) Payne, Colin 9
5 Culver City 45.89 45.69Q 3
1) Oum, Brandon 9 2) Martin, Jonathan 9
3) Simon, Robert 9 4) Bradley, Nick 9
6 Inglewood 46.67 45.90Q 2
1) Ramsey, Devin 9 2) Robertson, Jalen 10
3) Hall, Nathaniel 10 4) Livingston, Arturus 10
7 Mira Costa 45.80 46.52q 3
1) Shar, Tony 9 2) Goring, Justin 10
3) Murphy, Adrian 10 4) Fiorito, Ryan 9
8 Palos Verdes 45.75 46.67q 1
1) Gordon, Gavin 10 2) Gordon, Nathan 10
3) Gardner, Cooper 9 4) Umrarong, Adison 10
9 South Torrance 49.30 46.73q 1
1) Stepheson, Nathan 10 2) Kelly, Lorcan 9
3) Harman, Declan 10 4) Little, John 10
10 Upland 46.72 47.08 1
1) Strong, Robert 10 2) Williams, Sachiel 11
3) Johnson, Isaiah 10 4) Brooks, Christian 9
11 Gahr 45.61 47.11 2
1) Ibarbol, Jacob 9 2) Shakir, Christian 9
3) Zhao, Jermiah 9 4) Battee, DeAndre 10
12 Millikan 47.11 47.99 1
1) Harris, Bryce 10 2) Bradford, Mikael 10
3) Vergara, Garet 10 4) Marquez, Frankie 10
13 Elsinore 47.51 48.34 2
1) Ouellette, Alex 10 2) Darden, Tyler 10
3) Payne, Brandon 10 4) Cortez, Ezra 10
14 Wilson (Lb) -ss 45.46 48.48 2
1) Bennent, Emari 9 2) Maroney, Kavenaugh 10
3) Beaty, Yohansi 9 4) Wilson, Sean 9
15 Warren 49.07 1
16 Los Osos 46.27 49.32 2
1) Bonini, Anthony 10 2) Arnaud, Azad 9
3) Alvarado, Anthony 9 4) Smith, Aaron 9
17 Cabrillo (Lb) 47.00 49.70 3
1) Garcia-Aguirre, Pablo 9 2) Pedro, Edward 9
3) Bipialaka, Deinma 10 4) Gilldam, Jordan 10
18 Cerritos 51.30 49.86 3
1) Chung, Jacob 9 2) Cobian, Ignacio 10
3) Smith, Jay 10 4) Hatcher, Kaliq 10
19 Lakewood 49.00 50.44 2
1) Kanzawa, Tyler 9 2) Johnson, Preston 10
3) Espana, Anthony 9 4) Phy, Jimmy 12
20 El Segundo 45.00 50.78 3
1) Gray, Isiah 10 2) Fayollat, Timothy 10
3) Pulsipher, Kyle 10 4) Binder, Mark 10
21 Peninsula 47.00 51.01 3
1) McGinn, Jonathan 10 2) Kusakabe, Tsubasa 10
3) Thomas, Bryce 9 4) Nagoshi, Mark 10
-- Beverly Hills 49.80 DQ 3
1) Berke, Elijah 9 2) Wehba, Carl 9
3) Johnson, Joshua 9 4) Soffer, Tal 10
Boys 4x100 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
Finals
1 Loyola 44.96 44.59 20
2 Rancho Cucamonga 45.11 44.90 16
3 DeLaSalle 45.39 45.06 12
4 Cathedral 45.31 45.33 10
5 Inglewood 45.90 45.62 8
6 Culver City 45.69 46.04 6
7 Palos Verdes 46.67 46.21 4
8 Mira Costa 46.52 46.45 2
9 South Torrance 46.73 46.60 1
Boys 4x200 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Prelims Finals Points
================================================================================
1 DeLaSalle 1:33.79 1:33.31 20
2 Cathedral 1:35.83 1:35.43 16
3 Rancho Cucamonga 1:37.60 1:35.46 12
4 Mira Costa 1:36.34 1:35.68 10
5 Loyola 1:35.24 1:35.95 8
6 Warren 1:35.46 1:36.03 6
7 Inglewood 1:35.22 1:36.27 4
8 Elsinore 1:38.10 1:38.64 2
Boys 4x400 Meter Relay Frosh/Soph
===================================================================================
School Seed Finals H# Points
===================================================================================
1 Culver City 3:47.80 3:37.13 2 20
1) Oum, Brandon 9 2) Martin, Jonathan 9
3) Ashby, Steven 10 4) Bradley, Nick 9
2 Cathedral 3:33.30 3:39.56 2 16
1) Spears, Dailen 9 2) Payne, Colin 9
3) Smith, Bijan 9 4) Payne, Cory 9
3 South Torrance 3:55.20 3:45.33 1 12
1) Hirai, Kai 9 2) Kaneshiro, Keanu 10
3) Lippon, Cameron 10 4) Kelly, Lorcan 9
4 Warren 3:35.50 3:47.61 2 10
1) Green, Jarell 10 2) Yatco, Tyler 10
3) Thomas, Julian 10 4) Vargas, Joseph 9
5 Rancho Cucamonga 3:52.60 3:48.30 1 8
1) Baker, Tyree 10 2) jones, Leonard 10
3) Miles, Keon 9 4) Smith, Marquas 9
6 Elsinore 3:52.00 3:49.39 2 6
1) Cortez, Ezra 10 2) Ouellette, Alex 10
3) Darden, Tyler 10 4) Payne, Brandon 10
7 Millikan 3:57.00 3:49.84 1 4
1) Vergara, Garet 10 2) Marquez, Frankie 10
3) Pryor, Iam 9 4) Harris, Bryce 10
8 Lakewood 3:57.00 3:50.19 1 2
1) Soun, Brandon 11 2) Herrera, Edgar 10
3) Chek, Alvin 9 4) Kanzawa, Tyler 9
9 Wilson (Lb) -ss 3:45.20 3:51.07 2 1
1) Bennent, Emari 9 2) Hogrolius, Addison 9
3) White, Brandon 10 4) Sokhom, Nathtra 9
10 Beverly Hills 4:02.20 4:02.33 1
1) Gofshirazian, Brandon 10 2) Wolfe, Brandon 9
3) Etheredge, Jackson 10 4) Manns, Ky 9
11 El Segundo 3:50.00 4:10.98 2
1) Clay, Maxwell 9 2) Au, Benjamin 10
3) Graham, Blake 9 4) Lyon, Shawn 9
-- DeLaSalle 3:29.10 DQ 2
1) Scott, Dylan 10 2) Williams, Noah 10
3) White, Trey 10 4) Fisher, Eric 10
Boys 4x800 Meter Relay Frosh/Soph
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Loyola 8:30.00 8:42.57 20
1) Bissell, Shane 9 2) McAndrews, David 9
3) Mahon, Shane 10 4) Sherman, Charles 10
2 Mira Costa 8:50.00 8:46.00 16
1) Lamb, Austin 10 2) Satow, Quinn 9
3) Mullins, Matt 10 4) Healy, Scott 10
3 Loyola 'B' 8:38.00 x8:46.37
1) Salinas, Alejandro 10 2) Ma, Joshua 9
3) Cobian, Brandon 9 4) Kumamoto, Corey 9
4 Rancho Cucamonga 9:15.00 8:57.28 12
1) Ratigan, Kolby 10 2) Megna, Cory 10
3) Gutierrez, Julian 10 4) Sipos, Grant 10
5 Warren 9:00.00 9:01.41 10
1) Castellanos, Adan 9 2) Castillo, Gilberto 10
3) Rodriguez, Emiliano 9 4) Perez, Joel 9
6 Ocean View 9:30.00 9:02.51 8
1) Brito, David 9 2) Nguyen, Alvin 9
3) St. Pierre, Ryan 10 4) Arteaga, Hector 10
7 Palos Verdes 9:03.00 9:05.58 6
1) Hill, Thomas 9 2) Meliota, Lance 9
3) Irish, Ian 9 4) Hartuv, Dustin 9
8 La Sierra 8:51.00 9:06.04 4
1) Lagunas, Frank 10 2) Rodriguez, Christian 10
3) Flores, Julian 9 4) Mendez, Anthony 9
9 Peninsula 8:50.00 9:06.90 2
1) Caballeros, Alexander 9 2) Shelburne, Danial 9
3) Sakoda, Akira 10 4) Wong, Kade 9
10 Loyola 'C' 8:50.00 x9:11.43
1) Miyakoshi, Brandon 9 2) Roy, Chris 10
3) Pfaffinger, Gavin 10 4) Fissinger, Michael 10
11 Elsinore 9:05.00 9:14.11 1
1) Angle, Jared 9 2) Morriss, Jacob 10
3) Trujillo, Elijah 9 4) Bedolla, Jaime 9
12 Cathedral 8:45.00 9:15.14
1) Bravo, David 10 2) Perez, Anthony 9
3) Spears, Dailen 9 4) Pinales, Daniel 10
13 El Segundo 10:21.00 9:16.06
1) Caravello, Jess 9 2) Crabbs, Hayden 9
3) Yeaton, Todd 10 4) Longshore, Noah 9
14 Millikan 9:27.80 9:16.67
1) Tuck, Trevor 9 2) Chhat, Jonathan 9
3) Lopez, Max 10 4) Sepulveda, Jose 9
15 Gahr 9:27.00 9:17.67
1) Amoyen, Dann 9 2) Pineda, Tyler 9
3) Gonzalez, Alex 9 4) Garcia, Orlando 10
16 Wilson (Lb) -ss 8:59.00 9:18.39
1) Perfecto, Deviell 10 2) Cascell, Alex 10
3) Martinez, Kevin 10 4) Rubio, Adonis 10
17 Valencia (V) 9:22.40 9:25.17
1) Bibicoff, Matthew 10 2) Barber, Brannon 9
3) Knight, Carter 10 4) Holding, Sebastian 9
18 Warren 'B' x9:27.36
19 Lakewood 9:27.00 9:34.48
1) Bramasco, Ruben 10 2) Chek, Alvin 9
3) Herrera, Edgar 10 4) Soun, Brandon 11
20 South Torrance 9:58.20 9:36.06
1) Dimech, Connor 10 2) Jiang, Leon 9
3) Majamaki, Nicklas 9 4) Taylor, Robert 10
21 Beverly Hills 9:20.00 9:59.09
1) Bakalov, David 9 2) Mecheri, Kyle 9
3) Masutani, James 9 4) Dubner, Shimon 10
Boys Distance Medley Frosh/Soph
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Loyola 11:05.00 11:10.85 20
1) Bissell, Shane 9 2) D'Ambrosao, Sebastian 10
3) Mahon, Shane 10 4) Sherman, Charlie 10
2 Mira Costa 11:24.00 11:14.39 16
1) Satow, Quinn 9 2) Bedford, Eli 10
3) Lamb, Austin 10 4) Healy, Scott 10
3 Loyola 'B' 11:25.00 x11:20.94
1) Kumamoto, Corey 9 2) McAndrews, David 9
3) Salinas, Alejandro 10 4) Thomas, John 10
4 Rancho Cucamonga 12:00.00 11:28.75 12
1) Gutierrez, Julian 10 2) Megna, Cory 10
3) Sipos, Grant 10 4) Delgado, Nicholas 10
5 Loyola 'C' 11:35.00 x11:31.01
1) Ma, Joshua 9 2) Smith, Jim 10
3) Jauregui, Adrian 10 4) Cobian, Brandon 9
6 Palos Verdes 11:28.00 11:37.75 10
1) Irish, Ian 9 2) Hartuv, Dustin 9
3) Kim, Andy 9 4) Nash, Austin 9
7 Ocean View 12:15.00 11:38.24 8
1) Brito, David 9 2) Truong, Eric 10
3) Arteaga, Hector 10 4) St. Pierre, Ryan 10
8 La Sierra 12:00.00 11:41.30 6
1) Lagunas, Frank 10 2) Flores, Julian 9
3) Mendez, Anthony 9 4) Jacob, Segundo 10
9 Peninsula 11:30.00 11:41.36 4
1) Caballeros, Alexander 9 2) Shelburne, Danial 9
3) Sakoda, Akira 10 4) Wong, Kade 9
10 Wilson (Lb) -ss 11:55.00 11:45.37 2
1) Perfecto, Deviell 10 2) Martinez, Kevin 10
3) White, Brandon 10 4) Bennent, Emari 9
11 Elsinore 12:06.00 11:46.44 1
1) Angle, Jared 9 2) Morriss, Jacob 10
3) Trujillo, Elijah 9 4) Sandoval, Jaime 9
12 Warren 11:30.00 11:59.30
1) Martinez, Christopher 10 2) Hariri, Mohamed 9
3) Castellanos, Adan 9 4) Rodriguez, Emiliano 9
13 Cathedral 11:10.00 12:01.94
1) Bravo, David 10 2) Perez, Anthony 9
3) Cantu, Alexander 9 4) Santos, Steven 10
14 El Segundo 12:21.00 12:08.45
1) Caravello, Jess 9 2) Crabbs, Hayden 9
3) Elliot, Patrick 10 4) Horowitz, Caulin 10
15 Gahr 12:13.00 12:19.11
1) Fernandez, Edward 10 2) Munoz, Ronald 9
3) DeLaTorre, Steven 9 4) Lombardi, Dominic 10
16 Warren 'B' x12:21.88
17 Gahr 'B' 13:38.00 x12:32.78
1) Amoyen, Dann 9 2) Mendoza, Michael 9
3) Gonzalez, Alex 9 4) Jumani, Abdul 9
18 Millikan 12:45.00 12:32.85
1) Lopez, Max 10 2) Swiatkowski, Joel 9
3) Tuck, Trevor 9 4) Villaverincio, Nathan 10
19 Beverly Hills 13:20.00 12:35.42
1) Bakalov, David 9 2) Tesfai, Joesph 10
3) Smith, Cameron 10 4) Kenneally, Robert 9
20 Cerritos 12:20.20 12:38.42
1) Yang, Derrick 10 2) Fernandes, Jason 10
3) Patel, Jaineel 9 4) Gomez, Jeremy 9
21 Lakewood 13:37.00 12:43.83
1) Bramasco, Ruben 10 2) Leang, Joseph 9
3) Dykens, Timothy 9 4) Miller, Jeremy 9
22 Neuwirth Leadership Academy 14:00.00 13:26.53
1) Patista, Pablo 9 2) DeShawn, Shelley 9
3) Fuentes, Bryan 9 4) Tapia, Michael 9
Boys 100 Meter Dash Small School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Audelo, Jesse 11 Cathedral 11.42 11.09 1.8
2 Dunn, Cayden 10 Alemany 11.55 11.42 1.8
3 Mullins, Anthony 10 Gahr 11.67 11.56 1.8
4 Spierenburg, Kai 10 Centennial H 11.92 11.75 1.8
5 Blackman, Jonathan 9 Inglewood 11.68 11.87 1.8
6 Campos, Randolfo 11 Inglewood 11.94 11.90 1.8
Boys 200 Meter Dash Small School
=================================================================================
Name Year School Seed Prelims Wind H#
=================================================================================
Preliminaries
1 Bell, Renard 11 Cathedral 22.47 22.28Q 0.2 1
2 Davis, Diab 11 Alemany 22.08 22.76Q 0.8 2
3 Hudson, Larry 10 Gahr 23.60 23.60Q 0.3 3
4 Edwards, Johnny 10 Alemany 22.80 22.90Q 0.8 2
5 Spierenburg, Kai 10 Centennial H 22.95 23.63Q 0.3 3
6 Shults, Andrew 12 South Pasade 23.87Q 0.2 1
7 Poonja, Raehaan 11 Beverly Hill 23.43 23.05q 0.8 2
8 Johnson, Noah 12 Cathedral 23.17 23.80q 0.8 2
9 Wilde, Isaac 11 Ernest Manni 23.09 23.84q 0.3 3
10 Blackman, Jonathan 9 Inglewood 23.23 23.88 0.2 1
11 Buckner, Tige 12 Inglewood 23.51 24.00 0.3 3
12 Campos, Randolfo 11 Inglewood 23.62 24.14 0.8 2
13 Fischer, Lyndon 11 Lord Beaverb 23.78 24.36 0.2 1
14 Evans, Eric 11 Ernest Manni 24.28 24.43 0.8 2
15 Van der Merwe, Daniel 10 Centennial H 23.97 24.89 0.3 3
16 Villanueva, Dylan 11 Cathedral 24.57 25.13 0.2 1
17 Perez, Daniel 11 Ontario Chri 25.97 25.48 0.2 1
18 Dennis, Alex 10 Beverly Hill 23.90 25.67 0.3 3
19 Rand, Max 10 Centennial H 25.29 26.09 0.8 2
20 Kolb-Brown, Seth 11 Beverly Hill 24.80 27.81 0.3 3
Boys 200 Meter Dash Small School
==============================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind
==============================================================================
Finals
1 Bell, Renard 11 Cathedral 22.28 22.11 1.6
2 Davis, Diab 11 Alemany 22.76 22.25 1.6
3 Edwards, Johnny 10 Alemany 22.90 22.45 1.6
4 Poonja, Raehaan 11 Beverly Hill 23.05 22.82 1.6
5 Hudson, Larry 10 Gahr 23.60 23.62 1.6
6 Spierenburg, Kai 10 Centennial H 23.63 23.63 1.6
Boys 400 Meter Dash Small School
============================================================================
Name Year School Seed Finals H#
============================================================================
1 Jewett, Isaiah 12 Cathedral 48.57 49.11 3
2 Long, Jhamani 12 Gahr 49.50 49.70 3
3 Godfrey, Nicolas 11 Cathedral 49.77 50.69 3
4 Fernandez, Justin 12 South Pasade 50.05 51.66 3
5 Anuakpado, Sam Jr. 12 South Pasade 50.05 51.69 3
6 Cox, Andrew 12 El Segundo 53.37 54.33 2
7 Jones, Edward 11 Muir 51.83 54.42 3
8 Hudson, Larry 10 Gahr 52.08 55.29 3
9 Lewis, Darwin 11 Inglewood 57.12 59.05 2
10 Robertson, Jalen 10 Inglewood 58.14 60.69 2
11 Bilal, Phillip 11 Beverly Hill 56.30 62.63 2
12 Kolb-Brown, Seth 11 Beverly Hill 65.25 2
Boys 800 Meter Run Small School
=========================================================================
Name Year School Seed Finals
=========================================================================
1 Singer, Javin 12 Pacific 1:57.00 2:00.70
2 Valadez, Max 10 Alemany 1:58.10 2:01.66
3 Brady, Jack 12 Alemany 2:00.90 2:06.05
4 Celis, Adrian 11 Alemany 2:04.00 2:06.92
5 Abi-Kenari, Mohamad 11 Beverly Hill 2:18.00 2:29.92
Boys 1600 Meter Run Small School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Abi-Kenari, Mohamad 11 Beverly Hill 5:01.50 5:06.99
2 Harshberger, Brendan 11 Windward 5:24.15
3 Jones, Jackson 9 Windward 5:35.00 5:55.19
4 Ricanati, Eli 10 Windward 5:42.00 5:57.16
Boys 110 Meter Hurdles Small School
=====================================================================================
Name Year School Prelims Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Clayborn, Armon 12 Palos Verdes 16.28 15.83 1.4
2 Paylor, Lucas 12 Rock Canyon 17.05 16.22 1.4
3 Belden, Nathaniel 11 Ontario Chri 16.11 16.28 1.4
4 Alberts, James 11 Ernest Manni 16.33 16.75 1.4
5 Lawrence, Alex 12 Alemany 17.61 16.86 1.4
6 Wu, Stanley 11 Beverly Hill 17.82 17.21 1.4
7 Leon, Kevyn 12 Pacific 18.46 19.38 1.4
8 Taylor, Nathanael 12 Ontario Chri 17.99 19.39 1.4
9 Perez, Daniel 11 Ontario Chri 18.31 21.03 1.4
Boys 300 Meter Hurdles Small School
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Brady, Jack 12 Alemany 42.33 41.70
2 Clayborn, Armon 12 Palos Verdes 42.08 42.39
3 Belden, Nathaniel 11 Ontario Chri 41.86 43.18
4 Berry, Aaron 11 Morningside 41.23 44.47
5 Allen, Torrey 11 Morningside 42.57 45.06
6 Wu, Stanley 11 Beverly Hill 44.73 45.90
7 Green, Harry 12 Beverly Hill 44.90 46.17
8 Johnson, Noah 12 Cathedral 46.00 46.90
9 Bauer, Niall 11 Beverly Hill 50.00 53.39
Boys 4x100 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gahr 42.41 42.50 20
2 South Pasadena 45.40 16
3 Morningside 43.00 45.91 12
4 Rock Canyon High School 46.70 48.39 10
Boys 4x200 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cathedral 1:27.70 1:28.40 20
2 Morningside 1:29.00 1:34.58 16
1) Wright, Jaylin 11 2) Wilson, A'Darrus 11
3) Williams, Christian 12 4) Berry, Aaron 11
3 Pacific 1:32.00 1:35.04 12
4 Morningside 'B' x1:39.31
5 Rock Canyon High School 1:39.00 1:40.95 10
Boys 4x400 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Cathedral 3:18.10 3:21.33 20
1) Audelo, Jesse 11 2) Bell, Renard 11
3) Godfrey, Nicolas 11 4) Jewett, Isaiah 12
2 Alemany 3:29.00 3:26.04 16
1) Davis, Dominic 12 2) Valadez, Max 10
3) Thomas, James 9 4) Brady, Jack 12
3 Gahr 3:28.30 3:26.54 12
1) Hudson, Larry 10 2) Walker, DaVon 12
3) Davis, Alonso 10 4) Long, Jhamani 12
4 Morningside 3:25.00 3:39.68 10
1) Allen, Torrey 11 2) Williams, Christian 12
3) Williams, DeShawn 12 4) Berry, Aaron 11
5 Rock Canyon High School 3:45.00 3:41.24 8
1) Lyle, Keane 12 2) Steavpack, Andrew 11
3) Paylor, Lucas 12 4) Petterle, Jacob 11
6 Morningside 'B' 3:40.00 x3:46.38
1) Morgan, Darren 11 2) Gordon, Malik 11
3) Mcfarland, Asante 9 4) Dockery, Jeshon 10
Boys 4x800 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Palos Verdes 8:07.00 8:09.17 20
1) Berger, Adam 12 2) Butler, Davis 11
3) Franklin, Robert 11 4) Cohen, Jacob 12
2 Gahr 8:22.00 8:12.87 16
1) Ayala, Samuel 11 2) Walker, DaVon 12
3) Alfaro, Aaron 10 4) Gracian, Jorge 9
3 Rock Canyon High School 8:35.00 8:35.99 12
1) Petterle, Jacob 11 2) Steavpack, Andrew 11
3) Theodore, Chris 9 4) Tauber, Gabe 12
4 Gahr 'B' x9:35.72
Boys 4x1600 Meter Relay Small School
================================================================================
School Seed Finals Points
================================================================================
1 Gahr 18:31.00 18:29.62 20
1) Gracian, Jorge 9 2) Alfaro, Anthony 12
3) Alfaro, Aaron 10 4) Ayala, Samuel 11
2 Rock Canyon High School 19:45.00 19:24.52 16
1) Steavpack, Andrew 11 2) Tauber, Gabe 12
3) Theodore, Chris 9 4) Lyle, Keane 12
3 Palos Verdes 18:52.00 19:27.08 12
1) Espinoza, Matthew 11 2) Franklin, Robert 11
3) Gagnon, Bennett 12 4) Henebry, Connor 12
Boys High Jump Small School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Ramirez, Robert 12 Alemany 6-06.00 6-00.00 1.82m
2 Jones, Edward 11 Muir 5-08.00 5-10.00 1.77m
3 Dreyfuss, Jack 10 Rock Canyon 5-08.00 5-08.00 1.72m
4 Vinzon, Nathan 12 El Segundo 5-06.00 5-02.00 1.57m
-- Sloane, Blake 10 Beverly Hill 5-02.00 NH
-- Coffee, Nathan 11 Rock Canyon 5-08.00 NH
Boys Pole Vault Small School
==========================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
==========================================================================================
1 Powers, Jakob 12 Ocean View 13-00.00 13-00.00 3.96m
2 Atwater, Cory 11 South Pasade 12-06.00 3.81m
3 Henseler, Andrew 11 El Segundo 10-00.00 10-06.00 3.20m
4 Chavez, Daniel 11 El Segundo 10-00.00 10-00.00 3.04m
5 Nakanishi, Thomas 11 El Segundo 10-00.00 J10-00.00 3.04m
Boys Long Jump Small School
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 Mullins, Anthony 10 Gahr 19-01.00 19-07.50 +0.0 5.98m
2 Schoerner, Max 10 South Pasade 18-09.25 +0.0 5.72m
3 Dunn, Cayden 10 Alemany 19-11.00 18-06.75 +0.0 5.65m
4 Kim, Brandon 10 Beverly Hill 18-10.00 18-03.25 +0.0 5.56m
4 Van Roessel, Quinn 10 Bishop Carro 19-08.00 18-03.25 +0.0 5.56m
6 Thomas, Kristian 12 El Segundo 22-00.00 18-01.50 +0.0 5.52m
7 Nelson, Patrick 12 South Pasade 18-00.50 +0.0 5.49m
8 Ramirez, Robert 12 Alemany 20-08.00 17-11.75 +0.0 5.48m
9 McClain, Peter 11 El Segundo 19-00.00 17-05.50 +0.0 5.32m
10 Ochoa, Eddie 12 Beverly Hill 18-08.00 17-01.50 +0.0 5.21m
11 Vinzon, Nathan 12 El Segundo 19-04.00 17-00.00 +0.0 5.18m
12 Ishii, Jaret 10 Ontario Chri 17-06.00 15-02.25 +0.0 4.62m
13 Taylor, Nathanael 12 Ontario Chri 17-08.00 15-00.50 +0.0 4.58m
Boys Triple Jump Small School
===============================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
===============================================================================================
1 Thomas, Kristian 12 El Segundo 44-04.00 45-03.50 +0.0 13.80m
2 Belden, Nathaniel 11 Ontario Chri 40-08.00 40-05.25 +0.0 12.32m
3 Ramirez, Robert 12 Alemany 42-03.00 40-00.75 +0.0 12.21m
4 Kim, Brandon 10 Beverly Hill 38-02.00 39-11.00 +0.0 12.16m
5 Vinzon, Nathan 12 El Segundo 37-00.00 38-08.00 +0.0 11.78m
6 McClain, Peter 11 El Segundo 35-00.00 38-06.00 +0.0 11.73m
7 Singer, Javin 12 Pacific 43-00.00 37-11.00 +0.0 11.55m
8 Ochoa, Eddie 12 Beverly Hill 36-04.00 37-08.50 +0.0 11.49m
9 Taylor, Nathanael 12 Ontario Chri 37-03.00 33-10.50 +0.0 10.32m
-- Ishii, Jaret 10 Ontario Chri 30-04.00 ND NWI
Boys Shot Put Small School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Padilla, Francisco 12 Bellflower 52-04.00 15.95m
2 Laly, Bowen 12 Alemany 46-00.00 45-06.00 13.86m
2 Robles, Carlos 11 Alemany 44-11.00 45-06.00 13.86m
4 Linch, Tyler 11 Rock Canyon 34-00.00 34-06.00 10.51m
5 Beall, Ben 12 Rock Canyon 32-00.00 30-04.00 9.24m
-- Ramsey, Devin 9 Inglewood 37-02.00 ND
Boys Discus Throw Small School
===================================================================================
Name Year School Seed Finals
===================================================================================
1 Padilla, Francisco 12 Bellflower 143-01 43.61m
2 Laly, Bowen 12 Alemany 125-00 131-04 40.03m
3 Beall, Ben 12 Rock Canyon 129-04 116-06 35.50m
4 Lawrence, Alex 12 Alemany 110-00 105-04 32.10m
5 Linch, Tyler 11 Rock Canyon 113-00 97-08 29.76m
Boys 100 Meter Dash Invitational
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Woodard, Antonio 12 Upland 11.00 10.81 0.7
2 Amaar, Ahmed 11 Redlands 11.17 10.98 0.7
3 Wells, Tyrin 11 Upland 11.26 11.07 0.7
4 Smith, Darious 11 Ridgeview 11.06 11.12 0.7
5 Poonja, Raehaan 11 Beverly Hill 11.25 11.14 0.7
6 Valdivieso, Joseph 11 Warren 11.15 11.16 0.7
7 Hooper, Rayvon 12 Ridgeview 11.24 11.24 0.7
8 Berry, Charles 12 Cabrillo (Lb 11.12 11.26 0.7
9 Stepens, Chase 12 Rancho Cucam 11.30 11.27 0.7
Boys 1600 Meter Run Invitational
================================================================================
Name Year School Seed Finals Points
================================================================================
1 Bay, Jonathon 11 Golden Valle 4:34.00 4:26.99
2 Heib, Thomas 11 Los Alamitos 4:24.50 4:27.12
3 Salter, Cody 12 Millikan 4:38.00 4:33.65
4 Gomez, Allan 12 Cathedral 4:31.00 4:33.69
5 Caballero, Michael 11 Cathedral 4:38.00 4:38.29
6 Bond, Colin 12 Peninsula 4:35.00 4:39.01
7 Peralta, Hector 12 Lakewood 4:35.00 4:39.13
8 Chuang, Bill 10 Cerritos 4:38.90 4:40.14
9 Chavez, Daniel 11 Rancho Cucam 4:38.00 4:40.68
10 Goodman, Spencer 12 Millikan 4:31.00 4:41.33
11 Williams, Ethan 11 Mira Costa 4:31.00 4:41.69
12 Rivera, Steven 11 Rancho Verde 4:38.10 4:41.85
13 Bravo, David 10 Cathedral 4:37.00 4:42.06
14 Menendez, Freddy 12 Warren 4:37.00 4:55.91
Boys 110 Meter Hurdles Invitational
=====================================================================================
Name Year School Seed Finals Wind Points
=====================================================================================
1 Adegoke, Tomi 12 Los Osos 15.32 15.30 1.3
2 Thayer, Bailey 11 Los Alamitos 15.30 15.53 1.3
3 Rodriguez, Andres 12 Loyola 15.82 15.77 1.3
4 Stewart, Rza 12 Millikan 15.69 15.91 1.3
5 Munoz, Zachery 12 La Mirada High S 16.01 15.98 1.3
6 Belden, Nathaniel 11 Ontario Chri 16.11 16.01 1.3
7 Jones, Maurice 12 Carson 15.98 16.02 1.3
8 Harvey, Jonathan 11 DeLaSalle 16.23 16.64 1.3
Women - Large School - Team Rankings - 10 Events Scored
===============================================================================
1) Mira Costa 64 2) Carondelet 46
3) Redlands 38 4) Rancho Cucamonga 26
5) Lakewood 24 6) Valencia (V) 22
6) Culver City 22 8) Los Osos 20
9) Elsinore 16 9) Rancho Verde 16
9) Los Alamitos 16 12) Wilson (LB) -SS 14
13) Mayfair 12 13) South Torrance 12
13) Crenshaw 12 13) Upland 12
17) Peninsula 4 18) Millikan 1
18) Westchester 1
Women - Frosh/Soph - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
1) Wilson (LB) -SS 74 2) Los Alamitos 40
2) Carter 40 4) Gahr 36
5) Mira Costa 34 6) Millikan 33
7) Carson 32 8) Inglewood 22
9) Lakewood 20 10) El Segundo 16
11) Los Osos 12 11) Palos Verdes 12
13) Culver City 10 14) Peninsula 4
15) South Torrance 3 16) Valencia (V) 2
17) Beverly Hills 1
Women - Small School - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Rock Canyon High School 64 2) Gahr 52
3) Palos Verdes 40 4) El Segundo 36
5) Inglewood 32 6) Morningside 30
7) Ocean View 28 8) Beverly Hills 16
Men - Large School - Team Rankings - 11 Events Scored
===============================================================================
1) Loyola 56 2) Wilson (LB) -SS 44
3) Rancho Cucamonga 32 4) Warren 28
5) Mira Costa 26 6) Rancho Verde 22
7) Paramount 20 7) Bakersfield 20
9) Carson 18 10) Culver City 17
11) Los Osos 16 11) Lakewood 16
11) Upland 16 14) DeLaSalle 14
15) Peninsula 10 15) Elsinore 10
17) Valencia (V) 8 18) Crenshaw 6
19) La Sierra 4 20) Millikan 3
21) Mayfair 1
Men - Frosh/Soph - Team Rankings - 5 Events Scored
===============================================================================
1) Loyola 68 2) Rancho Cucamonga 60
3) Mira Costa 44 4) Cathedral 42
5) DeLaSalle 32 6) Culver City 26
6) Warren 26 8) Palos Verdes 20
9) Ocean View 16 10) South Torrance 13
11) Inglewood 12 12) Elsinore 10
12) La Sierra 10 14) Peninsula 6
15) Millikan 4 16) Wilson (LB) -SS 3
17) Lakewood 2
Men - Small School - Team Rankings - 13 Events Scored
===============================================================================
1) Gahr 68 2) Rock Canyon High School 56
3) Cathedral 40 4) Morningside 38
5) Palos Verdes 32 6) South Pasadena 16
6) Alemany 16 8) Pacific 12
Like·Comment·Share·E-mail·80746 views
|